Wernisaż prac Łukasza Kowalczuka

Dnia 7 kwietnia 2018r. w sali klubowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyło się otwarcie wernisażu prac pana Łukasza Kowalczuka, artysty, który ma na swoim zawodowym koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii w antologiach i zinach. Ekspozycję prac można oglądać w holu kina GCK do dnia 7 maja 2018r.

Jego komiksy wydawane i prezentowane są na całym świecie – w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech, Chile i Szwecji.

Artystę oraz przybyłych gości przywitali dyrektor GCK pan Tomasz Dudziński oraz instruktor ds.sztuk plastycznych GCK pani Jadwiga Popko – organizatorka wystawy. Spotkanie było wspaniałą okazją do pokazania najnowszych rysunków w ramach SZLAM 4 i oryginalnego talentu pana Łukasza Kowalczuka, a prace były rzeczywiście godne uwagi, zwłaszcza ciekawe kompozycje i kolorystyka prac. Artysta udzielił wielu odpowiedzi, pokazując świat, którym się inspiruje.

Dnia następnego w pracowni ceramiczno – plastycznej GCK odbyły się warszataty komiksu dedykowane młodzieży. Przybyli z wielką uwagą słuchali opowieści, jak wygląda praca nad komiksem – od znalezienia inspiracji do zatwierdzenia plików w drukarni. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań i dzielnie pracowali nad swoimi pomysłami na komiksy.

Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie i wspólnie spędzony czas. Młodzieży życzymy zapału w rozwijaniu swoich pasji.

Przeczytaj również

Nutelka chłopska z Ciemnoszyj wygrywa Gratulujemy sukcesu!!! Za nami VII edycja konkursu, którego celem jest promocja przetworów domowych wykonanych surowców zebranych/wyprodukowanych n...
Przedwakacyjna wizyta przedszkolaków w bibliotece W dniu 21.06.2018r. dzieci z Przedszkola w Rudzie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie. Była to ostatnia wizyta pr...
Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge