Wernisaż prac Łukasza Kowalczuka

Dnia 7 kwietnia 2018r. w sali klubowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyło się otwarcie wernisażu prac pana Łukasza Kowalczuka, artysty, który ma na swoim zawodowym koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii w antologiach i zinach. Ekspozycję prac można oglądać w holu kina GCK do dnia 7 maja 2018r.

Jego komiksy wydawane i prezentowane są na całym świecie – w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech, Chile i Szwecji.

Artystę oraz przybyłych gości przywitali dyrektor GCK pan Tomasz Dudziński oraz instruktor ds.sztuk plastycznych GCK pani Jadwiga Popko – organizatorka wystawy. Spotkanie było wspaniałą okazją do pokazania najnowszych rysunków w ramach SZLAM 4 i oryginalnego talentu pana Łukasza Kowalczuka, a prace były rzeczywiście godne uwagi, zwłaszcza ciekawe kompozycje i kolorystyka prac. Artysta udzielił wielu odpowiedzi, pokazując świat, którym się inspiruje.

Dnia następnego w pracowni ceramiczno – plastycznej GCK odbyły się warszataty komiksu dedykowane młodzieży. Przybyli z wielką uwagą słuchali opowieści, jak wygląda praca nad komiksem – od znalezienia inspiracji do zatwierdzenia plików w drukarni. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań i dzielnie pracowali nad swoimi pomysłami na komiksy.

Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie i wspólnie spędzony czas. Młodzieży życzymy zapału w rozwijaniu swoich pasji.

Przeczytaj również

III Spotkanie literacko-historyczne 7 kwietnia 2018 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się „Spotkanie literacko-historyczne”. Był to rezultat współpracy Szkoły Podstawowej Nr 4 i...
Konkurs plastyczny w grupach przedszkolnych SP 1 Konkurs plastyczny w grupach przedszkolnych SP 1 28 marca został rozstrzygnięty rodzinny konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ”. Wszystkie ...
Naród ma jeden dom- Ojczyznę "Naród ma jeden dom - Ojczyznę" Pod takim hasłem 7 kwietnia 2018 r. odbyło się już III spotkanie literacko – historyczne zorganizowane przez Szkołę...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge