Uroczyste otwarcie pracowni plastycznej

W sobotni wieczór, 13 października, o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się niezwykła i niepowtarzalna Inauguracja Roku Kulturalnego 2012/2013.

Zapytacie, dlaczego w tym roku będzie to wydarzenie tak wyjątkowe? Dlatego, że rozpocznie się uroczystym otwarciem i przecięciem wstęgi przed najnowocześniejszą w regionie pracownią plastyczno – ceramiczną. Na jej remont i wyposażenie Miejski Dom Kultury pozyskał 130 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu „ Infrastruktura domów kultury”, dzięki czemu powstała sala wyposażona w niezbędny sprzęt, mający dobrze służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym uczęszczającym na zajęcia plastyczne i ceramiczne.

Wszystkim nam wiadomo, jak bardzo prace plastyczne wpływają na polepszenie możliwości edukacyjnych dzieci, rozwijają ich kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. W dzisiejszych czasach lekcje plastyki w szkołach zredukowane są do niezbędnego minimum, a nie każdy ma możliwość rozwijania swojego talentu w domu, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć wspaniałe, nowoczesne miejsce, gdzie chętnie będą przychodzić i kształtować, pod czujnym okiem instruktora, swoje twórcze pasje zarówno ci mniejsi, jak i dorośli mieszkańcy Grajewa.

Otwarcie tej nowoczesnej pracowni plastycznej będzie też symbolicznym otwarciem nowego, jeszcze lepszego i bogatszego, roku kulturalnego w Grajewie.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru inauguracyjnego będzie koncert zespołu „Passion Septet Ensemble” z Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży oraz występ profesjonalnych par tanecznych ze Studia Tańca „Justyna & Gracjan” z Białegostoku.

Zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że wydarzenia sobotniego wieczoru zostaną na długo w Państwa pamięci jako miłe wspomnienia.

MDK

Przeczytaj również

Zaproszenie na “Święto ziemniaka” do W... Uczniowie, dyrektor, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Wierzbowie zapraszają wszystkich chętnych na „Święto ziemniaka”, które odbędzie się...
40 lat fabryki płyt w Grajewie Ponad 1200 osób uczestniczyło w pikniku rodzinnym zorganizowanym w sobotę 16 września, z okazji jubileuszu powstania fabryki płyt drewnopochodnych w...
Konkurs plastyczny pn. Zamek w Białogrądach Wójt Gminy Grajewo zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Zamek w Białogrądach". Szczegóły konkursu znajdują si...
Kurs Tańca Towarzyskiego dla Dorosłych Grajewskie Centrum Kultury organizuje Kurs Tańca Towarzyskiego dla Dorosłych. Zapraszamy już 5 października 2017r. od godz.20.00 do 21.00 do sali wid...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge