Uroczyste otwarcie pracowni plastycznej

W sobotni wieczór, 13 października, o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się niezwykła i niepowtarzalna Inauguracja Roku Kulturalnego 2012/2013.

Zapytacie, dlaczego w tym roku będzie to wydarzenie tak wyjątkowe? Dlatego, że rozpocznie się uroczystym otwarciem i przecięciem wstęgi przed najnowocześniejszą w regionie pracownią plastyczno – ceramiczną. Na jej remont i wyposażenie Miejski Dom Kultury pozyskał 130 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu „ Infrastruktura domów kultury”, dzięki czemu powstała sala wyposażona w niezbędny sprzęt, mający dobrze służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym uczęszczającym na zajęcia plastyczne i ceramiczne.

Wszystkim nam wiadomo, jak bardzo prace plastyczne wpływają na polepszenie możliwości edukacyjnych dzieci, rozwijają ich kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. W dzisiejszych czasach lekcje plastyki w szkołach zredukowane są do niezbędnego minimum, a nie każdy ma możliwość rozwijania swojego talentu w domu, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć wspaniałe, nowoczesne miejsce, gdzie chętnie będą przychodzić i kształtować, pod czujnym okiem instruktora, swoje twórcze pasje zarówno ci mniejsi, jak i dorośli mieszkańcy Grajewa.

Otwarcie tej nowoczesnej pracowni plastycznej będzie też symbolicznym otwarciem nowego, jeszcze lepszego i bogatszego, roku kulturalnego w Grajewie.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru inauguracyjnego będzie koncert zespołu „Passion Septet Ensemble” z Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży oraz występ profesjonalnych par tanecznych ze Studia Tańca „Justyna & Gracjan” z Białegostoku.

Zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że wydarzenia sobotniego wieczoru zostaną na długo w Państwa pamięci jako miłe wspomnienia.

MDK

Przeczytaj również

Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...
SP1 w Portugalii SP1 w Portugalii W dniach 6-10 maja 2018 r. w miejscowości  Vila Verde w Portugalii odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli (TPM...
ZPiT w Rumunii Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" działający na co dzień przy Grajewskim Centrum Kultury reprezentował Grajewo i Polskę na Festiwalu w Zilele Maramu...
Korowód Polskich Bajek 2018 Grajewo zawsze umie się bawić. Dziś dowodem na to był "Korowód Polskich Bajek" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grajewie oraz Grajewskie C...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge