Uroczyste otwarcie pracowni plastycznej

W sobotni wieczór, 13 października, o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się niezwykła i niepowtarzalna Inauguracja Roku Kulturalnego 2012/2013.

Zapytacie, dlaczego w tym roku będzie to wydarzenie tak wyjątkowe? Dlatego, że rozpocznie się uroczystym otwarciem i przecięciem wstęgi przed najnowocześniejszą w regionie pracownią plastyczno – ceramiczną. Na jej remont i wyposażenie Miejski Dom Kultury pozyskał 130 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu „ Infrastruktura domów kultury”, dzięki czemu powstała sala wyposażona w niezbędny sprzęt, mający dobrze służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym uczęszczającym na zajęcia plastyczne i ceramiczne.

Wszystkim nam wiadomo, jak bardzo prace plastyczne wpływają na polepszenie możliwości edukacyjnych dzieci, rozwijają ich kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. W dzisiejszych czasach lekcje plastyki w szkołach zredukowane są do niezbędnego minimum, a nie każdy ma możliwość rozwijania swojego talentu w domu, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć wspaniałe, nowoczesne miejsce, gdzie chętnie będą przychodzić i kształtować, pod czujnym okiem instruktora, swoje twórcze pasje zarówno ci mniejsi, jak i dorośli mieszkańcy Grajewa.

Otwarcie tej nowoczesnej pracowni plastycznej będzie też symbolicznym otwarciem nowego, jeszcze lepszego i bogatszego, roku kulturalnego w Grajewie.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru inauguracyjnego będzie koncert zespołu „Passion Septet Ensemble” z Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży oraz występ profesjonalnych par tanecznych ze Studia Tańca „Justyna & Gracjan” z Białegostoku.

Zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że wydarzenia sobotniego wieczoru zostaną na długo w Państwa pamięci jako miłe wspomnienia.

MDK

Przeczytaj również

Dobrze za PROJEKT projektowana Szkoła 2018 Wydawnictwo Nowa Era zorganizowało po raz ósmy ogólnopolski konkurs „Projekt z klasą”. Od sześciu lat, szkołom biorącym udział w tym przedsięwzięciu, ...
Turniej literacki SP 1 7 marca 2018 r. w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie już po raz kolejny odbył się turniej literacki dla gimnazjalistów, którego ce...
Przy kawie i muzyce GCK Dnia 10 marca 2018r. w klubie HADES odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Przy kawie i muzyce". Gościem tego wieczoru był ksiądz Zbigniew ...
Wieści ze świetlicy SP1 W ramach zajęć „Bezpieczne ferie” wychowanków świetlicy szkolnej odwiedził pracownik Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Gość udzielił wielu porad,...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge