Uroczyste otwarcie pracowni plastycznej

W sobotni wieczór, 13 października, o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się niezwykła i niepowtarzalna Inauguracja Roku Kulturalnego 2012/2013.

Zapytacie, dlaczego w tym roku będzie to wydarzenie tak wyjątkowe? Dlatego, że rozpocznie się uroczystym otwarciem i przecięciem wstęgi przed najnowocześniejszą w regionie pracownią plastyczno – ceramiczną. Na jej remont i wyposażenie Miejski Dom Kultury pozyskał 130 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu „ Infrastruktura domów kultury”, dzięki czemu powstała sala wyposażona w niezbędny sprzęt, mający dobrze służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym uczęszczającym na zajęcia plastyczne i ceramiczne.

Wszystkim nam wiadomo, jak bardzo prace plastyczne wpływają na polepszenie możliwości edukacyjnych dzieci, rozwijają ich kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. W dzisiejszych czasach lekcje plastyki w szkołach zredukowane są do niezbędnego minimum, a nie każdy ma możliwość rozwijania swojego talentu w domu, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć wspaniałe, nowoczesne miejsce, gdzie chętnie będą przychodzić i kształtować, pod czujnym okiem instruktora, swoje twórcze pasje zarówno ci mniejsi, jak i dorośli mieszkańcy Grajewa.

Otwarcie tej nowoczesnej pracowni plastycznej będzie też symbolicznym otwarciem nowego, jeszcze lepszego i bogatszego, roku kulturalnego w Grajewie.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru inauguracyjnego będzie koncert zespołu „Passion Septet Ensemble” z Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży oraz występ profesjonalnych par tanecznych ze Studia Tańca „Justyna & Gracjan” z Białegostoku.

Zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że wydarzenia sobotniego wieczoru zostaną na długo w Państwa pamięci jako miłe wspomnienia.

MDK

Przeczytaj również

Przedszkolaki uczą się chemii w SP4 Tak, tak, to nie pomyłka. 11 grudnia Szkoła Podstawowa nr 4 gościła przedszkolaków z miejskich przedszkoli: PM 6 i PM 2 na zajęciach chemicznych. Ci...
Szlachetna paczka W miniony weekend odbył się kolejny Wielki finał „szlachetnej paczki”, która w Polsce łączy działania tysięcy osób w akcję pomagania potrzebującym. ...
Lekcje otwarte w SP 1 07. grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w klasach 1a i 1b odbyły się lekcje otwarte, w których wzięli udział także rodzice uczniów. Tematem zajęć...
Uroczystość oddania do użytku windy zewnętrznej... Grajewskie Centrum Kultury uprzejmie informuje, że dnia 19 grudnia 2017r. o godz.12.00 nastąpi uroczystość oddania do użytku windy zewnętrznej. ...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge