Szkolny Konkurs Recytatorski w PG 3

„Poetom nie pozwalają być miernymi ani ludzie, ani bogowie, ani wystawy księgarskie”

Horacy

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Listopad 2012 r.

Dnia 20.11.2012 r. w jesienny, chłodny wieczór, w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. BbPN odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej.  Zorganizowali go: p. Beata Szewczyk – dyrektora ZSM nr 3, nauczyciele języka polskiego p. Agnieszka B. Ramotowska, p. Ireneusz Kaczyński.

W pracach komisji oceniającej zmagania młodzieży udział wzięli goście honorowi:   p. Grzegorz Curyło-przewodniczący jury, p. Barbra Aleksandrowicz  oraz p. Marzena Zolnik.

W konkursie uczestniczyło osiemnastu uczniów. Celem konkursu było motywowanie młodzieży do aktywnego i twórczego działania, umożliwienie zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich, zachęcenie do przygotowania własnej interpretacji tekstu Poety, wzmacnianie wiary we własne siły oraz podniesienie samooceny, a także zapoznanie  z twórczością Poetki.

Zwycięzcami zostali:

Aleksandra Maleszewska z kl.III b  – I miejsce za recytację wiersza Kot w pustym mieszkaniu;

Jakub Kaczmarczyk z kl.II d  – II miejsce za interpretację utworu Pisanie życiorysu;

Anna Małachowska z kl.III c – III miejsce za prezentację tekstu Przy winie.

Komisja przyznała również cztery wyróżnienia, które otrzymali: Szymon Szarzyński, Jacek Jagielski, Wiktoria Szymańska i Emilia Niedbała.

W trakcie obrad komisji mieliśmy przyjemność wysłuchania poezji śpiewanej wykonaniu uczennic z kl. IIIa Justyny Łajewskiej i Karoliny Świderskiej.

 

Byłam bardzo zaskoczona i szczęśliwa z zajęcia I miejsca oraz zdobycia nagrody publiczności. Był to mój pierwszy udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Atmosfera była przyjazna.  Mam nadzieję, że w następnych konkursach osiągnę równie podobne wyniki. Zachęcam innych do brania udziału w tego typu konkursach.” – stwierdziła Aleksandra Maleszewska, zwyciężczyni tegorocznej edycji.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.  Uczestnikom  życzymy dalszych sukcesów.

Niech obcowanie z poezją przynosi Wam jak najwięcej radości.

A. Ramotowska

Przeczytaj również

Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...
SP1 w Portugalii SP1 w Portugalii W dniach 6-10 maja 2018 r. w miejscowości  Vila Verde w Portugalii odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli (TPM...
ZPiT w Rumunii Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" działający na co dzień przy Grajewskim Centrum Kultury reprezentował Grajewo i Polskę na Festiwalu w Zilele Maramu...
Korowód Polskich Bajek 2018 Grajewo zawsze umie się bawić. Dziś dowodem na to był "Korowód Polskich Bajek" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grajewie oraz Grajewskie C...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge