Szkolny Konkurs Recytatorski w PG 3

„Poetom nie pozwalają być miernymi ani ludzie, ani bogowie, ani wystawy księgarskie”

Horacy

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Listopad 2012 r.

Dnia 20.11.2012 r. w jesienny, chłodny wieczór, w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. BbPN odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej.  Zorganizowali go: p. Beata Szewczyk – dyrektora ZSM nr 3, nauczyciele języka polskiego p. Agnieszka B. Ramotowska, p. Ireneusz Kaczyński.

W pracach komisji oceniającej zmagania młodzieży udział wzięli goście honorowi:   p. Grzegorz Curyło-przewodniczący jury, p. Barbra Aleksandrowicz  oraz p. Marzena Zolnik.

W konkursie uczestniczyło osiemnastu uczniów. Celem konkursu było motywowanie młodzieży do aktywnego i twórczego działania, umożliwienie zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich, zachęcenie do przygotowania własnej interpretacji tekstu Poety, wzmacnianie wiary we własne siły oraz podniesienie samooceny, a także zapoznanie  z twórczością Poetki.

Zwycięzcami zostali:

Aleksandra Maleszewska z kl.III b  – I miejsce za recytację wiersza Kot w pustym mieszkaniu;

Jakub Kaczmarczyk z kl.II d  – II miejsce za interpretację utworu Pisanie życiorysu;

Anna Małachowska z kl.III c – III miejsce za prezentację tekstu Przy winie.

Komisja przyznała również cztery wyróżnienia, które otrzymali: Szymon Szarzyński, Jacek Jagielski, Wiktoria Szymańska i Emilia Niedbała.

W trakcie obrad komisji mieliśmy przyjemność wysłuchania poezji śpiewanej wykonaniu uczennic z kl. IIIa Justyny Łajewskiej i Karoliny Świderskiej.

 

Byłam bardzo zaskoczona i szczęśliwa z zajęcia I miejsca oraz zdobycia nagrody publiczności. Był to mój pierwszy udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Atmosfera była przyjazna.  Mam nadzieję, że w następnych konkursach osiągnę równie podobne wyniki. Zachęcam innych do brania udziału w tego typu konkursach.” – stwierdziła Aleksandra Maleszewska, zwyciężczyni tegorocznej edycji.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.  Uczestnikom  życzymy dalszych sukcesów.

Niech obcowanie z poezją przynosi Wam jak najwięcej radości.

A. Ramotowska

Przeczytaj również

Ślubowanie pierwszoklasisty w Danówku W Szkole Podstawowej w Danówku 17 października 2017r. o godzinie 830 w Szkole Podstawowej w Danówku odbyło się uroczyste ślubowanie kla...
Spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina 14 października 2017r. w obiekcie sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się niesamowity spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina, w reżyseri...
Erasmus + w ZS 2 – rozpoczęty 12 października  2017 r. odbyło się spotkanie inauguracyjne w sprawie Projektu Erasmus +. Uczniowie  zapoznali się z procedura rekrutacyjną, założenia...
Dyskusyjne Forum Kultury 17 października 2017 r. – Wojewodzin Dyskusyjne Forum Kultury to cykl spotkań ludzi związanych z kulturą i edukacją, którego celem jest dyskusja na...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge