SP1 w Grecji

W dniach 8-12 października 2018 r. delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie brała udział w działaniach związanych z uczeniem się /nauczaniem / szkoleniami w Grecji w mieście Larissa, w związku z realizacją projektu Erasmus+ „Cycling on nature’s wheels” . Opócz grupy z Polski w spotkaniu uczestniczyły zespoły z Cypru, Portugalii, Rumunii, Włoch, Bułgarii i Grecji.

Uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których produkowali papier, biopaliwo ze smażonego oleju oraz oczyszczali brudną wodę naturalnymi metodami. Zwiedzili miejską oczyszczalnię ścieków w Larissie oraz wysłuchali prezentacji na temat jej działania, a także zobaczyli jak działa miejskie wysypisko śmieci. Następnie zwiedzili piękną Dolinę Tempi, gdzie można było spróbować wody, która płynie ze źródła z góry Olimp. Kolejnym punktem wizyty była plaża nad Morzem Egejskim, gdzie można było pograć w piłkę plażową.

Następnego dnia uczniowie i nauczyciele zwiedzili ponadczasowe Muzeum Larissy oraz historyczne centrum miasta Larissa. Później odbyła się wycieczka do pasma pionowo sterczących skał o nazwie Meteory, gdzie odbyto wizytę w jednym z klasztorów. Kolejnym punktem wizyty była miejska galeria sztuki.

Kolejnego dnia uczestniczono w zajęciach edukacyjnych w parku zajmującym się recycklingiem, gdzie wysłuchano prezentacji na temat przetwarzania odpadów, wykonano prace plastyczne i poznano sposoby przerabiania oraz segregowania odpadów w Grecji.

Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie centrum Aten, Akropolu i Muzeum Akropolu. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w spotkaniu projektowym.

Szkolny koordynator programu Erasmus+,

Jakub Czyż

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge