SOBIEPAŃSTWO LEMINGÓW

Typowym lemingom odradzam czytanie tego felietonu, bo staną się agresywni a nawet będą zagrożeniem dla siebie. Prawda was wyzwoli, ale najpierw was wkurzy.

Leming to groźny choć niewielki roślinożerny szkodnik upraw z rodziny norników zamieszkujący Skandynawię. W życiu społeczeństw mianem lemingów nazywamy również groźnych lecz hałaśliwych osobników o których już W. I. Lenin mówił: „pożyteczni idioci”, a W. Munzenberg (działacz Kominternu) – „niewiniątka”.

W życiu jest tak, że jak Kali walnąć maczugą i zabrać krowy, to jest wojna energetyczna (zniszczenia i straty materialne), ale jak Kali przekonać kogoś, by te krowy sam mu przyprowadził, to jest wojna informacyjna. Pod takim tytułem Rafał Brzeski w swym artykule podaje meandry takiej wojny : „W wojnie informacyjnej zniewala się społeczeństwo stopniowo. Trwa to latami. Polem walki jest ludzka świadomość. W pierwszej fazie wyznaczona do podboju społeczność jest demoralizowana, żeby złamać jej moralny kręgosłup. W kolejnej fazie burzy się obowiązujący od wieków porządek wartości, potem pozbawia się ją poczucia własnej godności, zakłamuje osiągnięcia przodków, wpaja poczucie ogólnej niemożności, by wreszcie zniechęcić do stawiania oporu, tłumacząc, ze wszelki sprzeciw jest bezsensowny, bo trzeba płynąć z prądem.” Przeczytajmy to jeszcze raz i głęboko zastanówmy się nad losem polaków po tzw. transformacji ustrojowej. Czy to Wam niczego nie mówi? Po pierwszej wojnie przez 20 lat, wolny Naród Polski odbudował gospodarkę i zjednoczył trzy odrębne kulturowo części społeczeństwa. Teraz przez 20 lat, rządzące nami partie, zrobiły z nas – Dziadów. Zapytajmy o powody i przyczyny. Jednym z motywów jest kasa. Czy wiemy kto jest już właścicielem naszych kopalin? A czy wiemy ile już polskiej ziemi jest w rękach obcych? Pytań można stawiać bez liku. Rafał Brzeski pisze tak: „Przekładając mądre definicje na język potoczny, wojna informacyjna sprowadza się do takiego otumanienia ludzi, żeby sami, z dobrej woli, wpakowali karki w jarzmo, przekonani, że jest to w ich najlepszym interesie.” Obecnie obserwujemy walkę o to, by niezależne media od układu rządzącego nie dostały miejsca na multipleksie, a jeśli już, to nałożyć taki haracz, by nie było nikogo na to stać. Zapamiętajmy, że za drakońskim podwyższeniem opłat, 12 października 2012r. w Sejmie głosowali znani nam posłowie m. in.: Edmund Borawski (PSL), Jacek Żalek i Robert Tyszkiewicz (PO)!

Wróćmy do tytułowych lemingów. Aby dane społeczeństwo zniewolić, trzeba wyhodować sobie armie dezinformatorów. Szacuje się, że dla takiej wielkości Narodu jak w Polsce, trzeba ok. 1,5 mln współpracowników, czy to agentów wpływu czy werbowników, egzekutorów ale i armię bezwolnych „lemingów”. Manipulacja ludźmi polega zazwyczaj na takiej inspiracji „lemingów”, żeby wyobrażali sobie, że działają samodzielnie i niezależnie, że działają w najlepszej wierze, walczą o własne interesy i realizują szczytne cele. Oni są najskuteczniejsi do przenoszenia plotek, dezinformacji, czerpanych z ich boskiego ołtarza – stacji TV, radia oraz gazet. Agent zwykle działa za kasę a „gównojady” (jedna z innych nazw używanych w KGB i w GRU) lemingi robią to z pobudek, no np. „patriotyzmu”, czy „czynienia dobra”. Nierzadko są to osobnicy wywodzący się ze służb. Portret psychologiczny to zwykle osobnik o niskiej samoocenie, o złamanym kręgosłupie moralnym, o płytkim myśleniu, ignorant, o skłonnościach do nałogów, patologicznie bojący się przełożonych – co później „odbija” sobie w wyżywaniu się na ludziach. Wazeliniarz o mocno posuniętym serwilizmie wobec władzy. Cechą nadrzędną jest agresja wobec ludzi myślących odmiennie a krytykę wobec władzy uznają jako atak na siebie. Zdobywając zakłamaną „wiedzę” na liberalnych uczelniach, lub wręcz niewiedzy, zamiast logicznych i adekwatnych argumentów, stosują ataki (nienawiści) ad personam. Arsenał stosowanych „pocisków” jest zależny od stopnia inteligencji i zwykle jest to zastraszanie (np. grożenie sądami), pogróżki, szczucie innymi np. duchownymi, po subtelne lobby by delikwent poczuł – zażenowanie (np. grafoman) z powodu swoich (o zgrozo) katolickich i prawicowych poglądów. W swym obłędzie chcą nawet narzucać dziennikarzom po dobrych uczelniach, jak mają pisać felietony (chyba wg lemingowego schematu poprawności politycznej!). Z zapałem piłują gałąź na której siedzą. W ciągu mego kilkuletniego pisania, przerabiałem już kilka takich nagonek a ostatnio widzimy atak od strony teologicznej. Trzeba przyznać, że osoby mające coś do stracenia np. pracę, muszą się poddać, jednak nie wszyscy ulegają. Antidotum na takie dictum jest – rzetelna i gruntowna wiedza, w tym o mechanizmach inżynierii społecznej. Antidotum – silna wiara i chęć służby.

Żadne kłamstwo nie dożywa starości. Tak będzie i teraz a Naród Polski budzi się, choć bosy i wesoły (silnie rozwinięta „potrzeba” hedonizmu – zabawy). Przełom polityczny staje się kwestią miesięcy(zależy od naszego – czasu otrzeźwienia). Szkodzące lemingi albo szybko się przebudzą, albo popłyną razem ze swoimi mocodawcami. Jak wspomniałem, piszę do coraz większej rzeszy normalnych ludzi, bo na lemingi trzeba silnego wstrząsu sumień (na miarę Szawła na drodze pod Damaszkiem). O kształtowaniu sumienia prawego, czy rozwijaniu cnót, mogłyby być następne felietony. Ciągle mam dylemat moralny: czy odpowiadać na ataki nienawiści i dawać odpór (mogę wtedy niepotrzebnie kogoś dotknąć), czy nadstawiać „drugi policzek”, lecz wtedy jest to przyzwolenie na zło, bo wtedy odczytają to jako słabość. Nie znieważam nikogo a tylko opisuję rzeczywistość w której żyjemy ( mam prawo do swoich przekonań). Wszak – nie może znieważyć nikogo, kto nie może być znieważony. Zniewaga pochodzi od tego, kto ją wyrządzić może, wyrządza i podtrzymuje. Obraza może pochodzić od kogokolwiek a nie musi być zniewagą. Powiem inaczej – żadna osoba nie może całej społeczności obrazić (dziwne są takie oskarżenia wobec mnie), chybaby gdyby oskarżyła wszystkich pospołu lub każdego z osobna (co nie ma miejsca).

Oto do jakiego chaosu społecznego doszliśmy, gdy lekceważyliśmy od lat nasze obowiązki wobec Ojczyzny, bądź to głosując na swoich prześladowców, bądź to nie chodząc na wybory. Ale już widać przedświt jutrzenki. Budźcie się rodacy – Polska w potrzebie! Ortodoksję przekujmy w ortopraksję i zbudujmy Polskę naszych marzeń. Za K. C. Norwidem powtórzmy: „Naród który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu”.

Polonia Semper Fidelis!

Aleksander Szymczak

Przeczytaj również

Przedwakacyjna wizyta przedszkolaków w bibliotece W dniu 21.06.2018r. dzieci z Przedszkola w Rudzie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie. Była to ostatnia wizyta pr...
Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...
SP1 w Portugalii SP1 w Portugalii W dniach 6-10 maja 2018 r. w miejscowości  Vila Verde w Portugalii odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli (TPM...
12 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Głos
  28 października 2012 at 23:13 - Odpowiedz

  SZANOWNY I BARDZO KULTURALNY ORAZ NAJMĄDRZEJSZY W CAŁYM WSZECHŚWIECIE PANIE AKS ! BARDZO PROSZĘ nie gniewaj się na mnie ale bardzo głośno uśmiałem się z Twego kolejnego nieomylnego wpisu na tym SZANOWNYM PORTALU oraz z tego , że tak bardzo często zmieniasz swoje ksywki – ALE BROŃ JEDYNY BOŻE NIE Z CIEBIE !!! A tak już na poważnie , to dlaczego mnie tak bardzo chcesz uciszyć i moje ślinotoki lub wysłać do „ wariatkowa „ ? Czy na prawdę tak bardzo Ci przeszkadzam i zagrażam Twoim wybujałym fobiom uzurpującym do mądrości ponad ludzkiej a także ponad Bożej !? Czy moje szczere słowa popierane BIBLIĄ oraz tym co widzę , słyszę , czytam a także moim zdrowym ludzkim rozsądkiem tak Ciebie bolą bo wyjawiają to , czego po imieniu nie potrafisz nazwać i dostrzec oraz przyznać się do tego , że tak jest , jak ten pomylony głos piszę ! Tak bardzo boisz się przyznać do błędu ORAZ TYM , których w każdym słowie bezczelnie szmacisz wyznać skromne ale ludzkie słowo PRZEPRASZAM !!! A jeśli ja , czujący się przez Ciebie obrażonym napisze Ci kontrę to już Ciebie Panie Krzysiu tak bardzo boli ! A nie myślisz pisząc , że obrażając kogoś sprawiasz mu ból ! Nie wszyscy tak jak ja chcą z Tobą zachodzić w polemiki bo znają dokładnie Ciebie osobiście i nie chcą z Tobą zadzierać się i Ci odpisywać ! Policz więc moje te elaboraty za obronę konieczną tych wszystkich , których obrażasz i do szpiku kości poniżasz . Dziwi mnie fakt, że jeszcze Ci za to nikt porządnie w cichym kącie nie wpieprzył ! Już mało brakowało – jak wiesz uciszałem i łagodziłem ostre najazdy na Ciebie ! Tak będę nadal czynił ! Bo nie jestem za żadnym rozwiązaniem siłowym ale też nie za obelżywym atakami , które Ty Panie Szymczak czynisz – a piszesz że nie ! Wiem , chciałbyś aby nikt nie krytykował z dowodami Twoich Felietonów i wpisów oraz aby Tobie wszyscy schlebiali i klaskali a może śmietankę z kolan zlizywali ? O NIE ! To co ja pisze możesz szkalować , wyzywać nawet olać ! Masz do tego pełne prawo bo tu DZIĘKI BOGU – SZANOWNI MODERATORZY nie są pod jurysdykcją Twoją i „o „ R – i NIGDY NIE BĘDĄ !!! Podejrzewam , że z miłą chęcią byś mi tyłek skopał lub nawet łeb koło samej dupy ukręcił ! Mam i na to odpowiedz ! Nie moją a BIBLIJNĄ „ Lecz ja zgoła nie cenię sobie życia, bylebym tylko dokończył biegu i posługiwania, które otrzymałem od Pana Jezusa: bylebym dał świadectwo o Ewangelii łaski Bożej. ( Dz. Ap. 20 : 24 ) oraz „ Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić bezpowrotnie „ ( Mat 10 : 28 ) Nie bójmy się więc obstać za pokrzywdzonym i sponiewieranym człowiekiem nawet w skrajnych przypadkach a także nie bójmy się mówić i pisać to ,co nam leży na sercu i na zdrowym umyśle oraz wyznawać SZCZERĄ PRAWDĘ A NIE POMYLONE DEWOCJE SENNE , nawet wtedy , gdy wszyscy są przeciwko nam !!! POZDRAWIAM !!! BÓG Z TOBĄ PRZYJACIELU I BRACIE W CHRYSTUSIE PANU NASZYM !!! AMEN !!! P / s . Jeśli uraziłem BARDZO PRZEPRASZAM !!!

 • AKS
  27 października 2012 at 21:52 - Odpowiedz

  Człowieku, dlaczego wciąż wypisujesz te swoje elaboraty – zupełnie nie do przeczytania. Widzę, że wciąż “tykasz” mnie. Odczep się w końcu chory człowieku.
  Juz ci pisałem, że nie czytam tego ślinotoku i nawet nie wiem o co ci chodzi. Radzę ci po dobroci – znajdź sobie inny obiekt zainteresowań. Ja mogę rozmawiać z sensownym, ale bezsensownego nie dotykam. Pokazałeś wcześniej kim jesteś (nie abym się wywyższał) ale szkoda czasu na bezproduktywne przekomarzanie się.

 • Głos
  23 października 2012 at 23:09 - Odpowiedz

  PANIE AKS ! Piszesz Pan na innym portalu – Kościół jako strażnik moralności „ albo „ to nie “uzurpowanie”, ale wypełnienie swej powinności „.! Panie Szymczak – żaden , ale to żaden ze znanych i dla mnie i dla Pana kościołów nigdy nie był święty ; nie jest i nie będzie nigdy święty. Jest to bowiem zwykła instytucja, naganiająca kasę, niczym urząd podatkowy. Hierarchia kościelna jest taka, jaka jest także hierarchia świecka – z normalnymi , zwykłymi ludźmi – jako bazą, oraz nadbudową w postaci diakonów, czyli najprostszych służących kościoła, w potem wyżej w górę przez wikarych, proboszczów, biskupów, kardynałów aż do papieża. I zgodnie z rangą kościelną, czyli administracyjną, stanowisko proboszcza , biskupa itd. gwarantuje mu odpowiedni pałac do mieszkania i odpowiednie wynagrodzenie itd. Co jest w tym świętego? W porównaniu z kościołem, to zwykli ludzie są bardziej święci, bo oni przynajmniej poszukują łączności z BOGIEM, co kościół wykorzystuje i przerabia na kasę. Tylko opętany „moher’” lub „ przerosły leming „, któremu beret zasłania nie tylko oczy, ale i pęta mózg, nie może zrozumieć, że BÓG BIBLIJNY to zupełnie co innego niż kościół budowany ludzkimi naukami i egoistycznymi pożądliwościami . BÓG jest wszystkim, a kościół w takiej formie jaką mamy jest tylko wymysłem człowieka. Tylko opętaniec może stawiać znak równości między tymi dwoma skrajnie różnymi sprawami. Jezus nie miał swego pałacu ; nie miał gdzie położyć nawet głowy na spoczynek .Jezus nigdy nie kazał napadać i zabijać ludzi. Nikogo Jezus nie zmuszał, by szedł słuchać Jego nauk i nie brał Jezus od nikogo za to pieniędzy. Jezus ganił zawsze wszelkie odstępstwo od żywego i prawdziwego SŁOWA BOŻEGO ! Potępiał wszelkie tradycyjne nauki ludzkie faryzeuszy i saduceuszy Jeżeli Jezus powiedział, że “prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego”, a niektórzy proboszczowie ,biskupi i kardynałowie pławią się w bogactwie i przepychu, to najwyraźniej albo mają za nic nauki Jezusa, albo nie zależy im na wchodzeniu do KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO i innym przez swoje niecne nauki i postępki nie pozwalają wejść do ŚWIATŁA ŚWIATŁOŚCI . Nawet, Panie AKS , jeżeli jesteś służbowym internetowym forumowiczem ; działającym w interesie takiego ludzkiego kościoła oraz pewnej grupki nawiedzonych i sterowanych ; to robisz sobie krzywdę. Bo jak widzisz, przebudzenie duchowe przy końcu czasów , ma właśnie miejsce a Ty trzymając się spraw przegranych zwyczajnie się nie załapiesz do tego Królestwa . Nie im wszystkim bowiem masz służyć, a BOGU, TEMU PRAWDZIWEMU BIBLIJNEMU a nie wymyślonemu przez Kościół lub „ o „ R ; o ile nie chcesz im koniecznie służyć za naganiacza i za wycieraczkę. ALE TO JUŻ TYLKO TWÓJ WYBÓR ! BÓG bowiem wyposażył WSZYSTKICH LUDZI w zdolność rozróżniania dobra i zła; prawdy i nieprawdy; światłości od ciemności. Jak widać nie ma to dla ciebie znaczenia, bo wolisz ochłapy z „ toruńskiego „ stołu niż być tym, do czego BÓG WSZECHMOGĄCY Cię stworzył. A stworzył on Ciebie po to, byś spełniał swoje ludzkie przeznaczenie, badał swoje możliwości poznawcze, kształtował swoje rozróżnienie, a nie niczym baran beczał fałszywe „ moherowe „ hymny. Masz olbrzymi jak widzę potencjał wiedzy i kunsztu pisania to DAR OD BOGA więc użyj go do CZYSTYCH SPRAW BOŻYCH a nie ludzkich !!! I jeszcze jedno – Jeżeli jestem również – tak jak Ty przez Boga stworzony, to jakim prawem mnie zawsze obrażasz i innych , którzy myślą inaczej niż Ty ? BOGU się sprzeciwiasz chcąc jego stworzenie zniesławić? I jak Ty chcesz Bogu służyć sprzedając się jednocześnie „ o „ R ? Czy nie było powiedziane, żeby nie służyć dwóm panom, bo trafi się za to do piekła? Może Ty już nie masz gdzie trafiać, bo tam jesteś i dlatego tak się rzucasz zażarcie nie mając już żadnych ale to żadnych – jak piszesz – merytorycznych dowodów na poparcie swoich „ mądrości „? Jeżeli naprawdę wierzysz w BOGA, nie musisz podpierać się „ moherową mądrością „ . BÓG BOWIEM JEST WSZYSTKIM ! A JEGO MĄDROŚĆ ZNAJDZIESZ TYLKO I WYŁĄCZNIE W KSIĘDZE KSIĄG – W BIBLII !!! NATOMIAST CAŁA RESZTA JEST NICZYM. P/s . Jeśli kogoś uraziłem BARDZO PRZEPRASZAM !!!

 • Głos
  22 października 2012 at 10:13 - Odpowiedz

  PORADNIK BIBLIJNY – JAK DAĆ ODPÓR WROGOM BOGA , JEGO ŚWIĘTEJ BIBLII ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI MĄCICIELOM I NAWIEDZONYM NIEOMYLNYM „ NAUCZYCIELOM „ W NASZYM KOŚCIELE KATOLICKIM !!! List św. Pawła do Efezjan 6 : 10 – 24 „ W końcu bracia moi , umacniajcie się w Panu oraz w Jego potężnej sile. Włóżcie na siebie pełną zbroję Bożą, byście umieli sobie radzić z podstępami diabła. Nasza walka bowiem nie toczy się przeciwko krwi i ciału. Walczymy ze zwierzchnościami, z władzami, z zarządcami ogarniającej świat ciemności, z niegodziwymi zakusami duchowych sił na wysokościach nieba. Właśnie dlatego przywdziejcie pełną zbroję Bożą. Musicie wiedzieć, jak stawić opór w krytycznej chwili i jak wyjść z potyczek zwycięsko. Stańcie zatem z pasem prawdy na biodrach, w pancerzu sprawiedliwości na piersiach, obuci w gotowość do głoszenia dobrej nowiny o pokoju. Zawsze wznoście tarczę wiary. Dzięki niej ugasicie każdy rozżarzony pocisk złego. Załóżcie też hełm zbawienia i weźcie do ręki miecz Ducha, którym jest słowo Boga. W każdej modlitwie, gdy tylko zanosicie prośby, módlcie się w Duchu, bez względu na porę. W tym celu czuwajcie z całą wytrwałością i wstawiajcie się za wszystkimi świętymi. Wstawiajcie się przy tym za mną, aby — gdy otworzę usta — dane mi były odpowiednie słowa do odważnego głoszenia tajemnicy dobrej nowiny. Ze względu na nią działam jako poseł w kajdanach i chcę ją głosić śmiało — tak, jak powinienem. Jeśli chodzi o to, co robię, i co się ze mną dzieje — o wszystkim opowie wam Tychikos, nasz ukochany brat i wierny pomocnik w Panu. Właśnie po to posłałem go do was, aby was powiadomił o naszej sytuacji i pocieszył wasze serca.
  Życzę wam, bracia, pokoju, miłości oraz wiary, których źródłem jest Bóg Ojciec i Pan Jezus Chrystus. Niech łaska towarzyszy tym wszystkim, którzy szczerze kochają naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Łaska niechaj będzie ze wszystkimi , którzy miłują Pana naszego , Jezusa Chrystusa , miłością niezniszczalną . AMEN !!! „

 • Głos
  18 października 2012 at 09:07 - Odpowiedz

  PANIE AKS ! Użył Pan – chociaż w cudzysłowie a ja powtórzyłem wyrażenie „ nosiciel prawdy „! Skonfrontowałem to z BIBLIĄ ale takiego czegoś nie ma .Rozumiem Pana że chodziło o GŁOSICIEL PRAWDY ! Napisze Panu szczerze , że nie wystarczy być „ nosicielem „ czy głosicielem – nie wystarczy wiedzieć i wierzyć bo diabeł i jego demony o wiele bardziej od nas ludzi znają Pisma i wierzą ale drżą ze strachu przed gniew Pańskim ! My także powinniśmy – drżeć i bać się BOGA ale ten lęk powinien cechować wielki szacunek , miłość , całkowite oddanie się BOGU i JEGO PRAWOM ! A nie tylko połowicznie , dwulicowo i wybiórczo ! CAŁKOWICIE ! I nie tylko te PRAWA znać bo to mało , bardzo mało . Trzeba je w dzień i w nocy nosić je w sercu , mieć przed oczyma a także w życiu i to nie ku mojej lub jakieś grupki nawiedzonych korzyści ale nade wszystko KU CHWALE BOGA OJCA I KU JEGO ZBAWCZYM PLANOM ! Ktoś kiedyś ładnie powiedział , jeśli BÓG i Jego plany będziemy mieć na 1 naczelnym miejscu to bądźmy pewni , że i OJCIEC o nas nie zapomni ! Mieć to wszystko w życiu to też znaczy każdą moją najmniejszą sprawę, każde słowo podporządkować woli BOŻEJ ! Może Pan mi wierzyć, że gdy złym słowem odpowiedziałem na Pańskie złe słowo ja bardzo po napisaniu i po ochłonięciu z nerwów cierpiałem z pytaniem cz nie zadałem Panu przykrości a najbardziej czy nie przyniosłem ujmy memu BOGU ! Mieć w życiu PRAWA BOŻE to okazywać chrześcijańskie przymioty nie tylko braciom i siostrom w wierze ; nie tylko tym co mi przytakują ale i tym co nie chcą iść z nami lub inaczej myślą a nawet o nich modlić się ! Mieć w życiu BOGA I JEGO PRAWA TO NIE TYLKO UMIEĆ JE OBRONIĆ SŁOWEM ALE W KAŻDEJ CHWILI ZA NIE PONIEŚĆ NAWET ŚMIERĆ MĘCZEŃSKĄ – tak jak Chrystus Pan , Szczepan ,Piotr , Paweł i wielu , bardzo wielu innych chrześcijan . Być może i na mnie kiedyś przyjdzie taki czas bo wiem, że nie każdemu PRAWDA BOŻA pasi np. Panu i Pana komercyjnemu ugrupowaniu . No cóż – jeśli tak się stanie nie będę chował się do misiej norki a powiem KU CHWALE BOGA OJCA PRZEZ CHRYSTUSA PANA NASZEGO ! AMEN !!!

 • Głos
  17 października 2012 at 23:01 - Odpowiedz

  NO NO ! Chyba po raz pierwszy zgadzam się z Panem ! Piękne słowa ale w Pana felietonach i wpisach to tylko nic nie znaczące slogany takie jak zwykłe napisy na transparentach wielu marszy i pochodów bo są całkowicie puste i nic nie znaczące dla Pana ! Dlaczego więc Pan piszesz bzdury , których BIBLIA nie potwierdza a całkowicie im zaprzecza ! Chyba, że Panie AKS masz inne ważniejsze źródło niż SŁOWO BOŻE !Zapewniam Pana gdyby Pan był tym prawdziwym „nosicielem prawdy „ TEJ CZYSTEJ BOŻEJ to nie było by Głosu ! Pan myślisz , że obżeranie się z Panem daje mi radość i przyjemność ! NIE PANIE SZYMCZAK ! DAJE MI – OWSZEM SATYSFAKCJE Z OBRONY SUWERENNYCH PRAW BOŻYCH I CZYSTEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA ! Nawet ostatnio ; gdyby Pan nie użył kilku nie potrzebnych i nie chrześcijańskich epitetów to ja bym już się nie odezwał ! ALE JAK JUŻ NAPISAŁEM TĄ SPRAWĘ DOPROWADZĘ DO SAMEGO KOŃCA ! BÓG I JEGO BIBLIA ZWYCIĘŻY PANA NAUCZKI !!! TAK MI DOPOMÓŻ BÓG I WSZYSCY ŚWIĘCI ORAZ ANIOŁOWIE BOŻY !!! AMEN !!! Z BOGIEM !!!

 • AKS
  17 października 2012 at 22:26 - Odpowiedz

  “wpisz s…”, owszem, prawda jest przy Bogu, ale Bóg posługuje się także ludźmi, aby czasem przez nich ukazać – prawdę. Ludzie są “rękoma i nogami” Boga i tego nie da się nie docenić. Czy święci nie głosili prawdy? Czy JPII nie był jej głosicielem? – itd. Nie popełniaj tego błędu logicznego, bo człowiek został postawiony “nad anioły”. Z życia jednak wiemy, ze nie każdy człowiek jest “nosicielem prawdy”. Stąd Bóg dał nam rozum, aby nim się posługiwać. Wierzyć – ale sprawdzać (najlepiej u źródła).

 • Głos
  17 października 2012 at 18:28 - Odpowiedz

  Szukając prawdy nie znajdziemy jej w ludziach i ich prawach opierajmy ja na Bogu – masz słuszną racje ! Ja o tym bardzo dokładnie wiem i w swoich wpisach czy felietonach a nawet w moim życiu nic od siebie nie piszę i nie polegam na mojej i innej omylnej ludzkiej mądrości , którą bardzo łatwo sprawdzić w Pismach Świętych . Pisze tylko to , co już bardzo dawno temu zostało napisane w Księdze Ksiąg w Biblii !!! Mówię to co już dawno temu zostało powiedziane w tych Pismach Świętych !!! Ja tylko staram się to wszystko pojąć moim małym i prostym móżdżkiem i jeśli to możliwe w jak najprostszy zrozumiały dla mnie i dla takich jak ja sposób przekazać , ku chwale BOGA i innych bliźnich pożytkowi ! Jest mi miło jak ktoś te moje „ wypociny „ czyta. A jeszcze będzie milej jeśli to moje pisanie w jakiś tam sposób pomoże komuś w życiu i zbliży do Boga i do innych bliźnich !!! Jak zapewne wiesz o tym , że Biblia mówi o wielu przypadkach prostych , szarych i nieuczonych mężczyznach i kobietach, którzy otrzymywali nadnaturalne uzdolnienia od Ducha Świętego. W Nowym Testamencie nazywają się one „darami Ducha”. Są darami w tym sensie, że nie można na nie zapracować. Pamiętajmy jednak, iż Bóg „promuje” tych,którzy są godni Jego zaufania. Jezus stwierdził: „Kto jest wierny w najmniejszym, i w wielkim jest wierny, a kto jest nieuczciwy w najmniejszym, ten jest nieuczciwy i w wielkim” (Łukasza 16 : 10). Należałoby zatem oczekiwać, że dary Ducha będą otrzymywać ci, którzy dowiedli przed Bogiem, iż są godni zaufania. Ważne, by byli oddani Duchowi Świętemu, gdyż raczej takich Bóg używa w sposób nadnaturalny. Z drugiej strony, Bóg posłużył się kiedyś nawet oślicą, aby prorokowała ! Już w Starym Testamencie czytamy, że oślica przemówiła ludzkim głosem: (…) Wówczas otworzył Pan usta oślicy i rzekła do Balaama: „Cóż ci uczyniłam, żeś mnie zbił już trzy razy?” ( Liczb 22 : 28 ). Podobnie w Nowym Testamencie (…) juczne bydlę, pozbawione mowy, przemówiwszy ludzkim głosem powstrzymało głupotę proroka (2 Piotra 2 :16 ) BÓG może zatem używać kogo zechce i kiedy zechce . Gdyby musiał czekać, aż będziemy doskonali, nie mógłby posłużyć się żadnym z nas ! Nowotestamentowe dary Ducha są wymienione w 1 Liście do Koryntian rozdział 12, w szczególności wersety od 8 do 11. A jest ich dziewięć: ” Temu bowiem przez Ducha jest dany dar mądrości słowa, innemu natomiast, według tego samego Ducha, umiejętność poznania; jednemu dar wiary w tym samym Duchu, drugiemu zaś łaska uzdrawiania w tym jednym Duchu; innemu dar czynienia cudów, innemu prorokowania,jeszcze innemu rozpoznawania duchów; jednemu różne rodzaje języków, drugiemu natomiast dar tłumaczenia języków „. Być może Dobry Bóg uznał mnie za godniejszego lub przynajmniej na równi ze wspomnianą wyżej oślicą i mnie także , jak to nieme przecież zwierze obdarzył właśnie darem mądrości słowa i poznania tego co inni nie mogą lub po prostu nie chcą poznać !” Dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga. Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas – jako sługi wasze przez Jezusa. Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu [Jezusa] Chrystusa. ( 2 Korynt 4 : 4 – 6 ). ] . Uważam że nie nazwisko , nie brzuch , nie limuzyna , nie wykształcenie , nie konto w banku i nie szata zdobi człowieka ale jego człowieczeństwo oraz oddanie Bogu i każdemu człowiekowi !!! Mogę tak o sobie śmiało napisać . Wiem , że co niektórzy mnie krytykują , wyzywają ! To boli ! To bardzo boli ale to mój ból ! Wiem, że tak musi być bo tak zostało napisane , że nawet będą ciągać głosicieli PRAWDY BOŻEJ przed sądy i na męczeńską śmierć ! Wielu już tak zginęło ! Wielu ginie nadal na świecie ! Być może i na mnie kiedyś przyjdzie taki czas próby . Jestem świadomie na to przygotowany !Ale póki co , mam uwielbienie w duchu i w prawdzie w BOGU i w JEGO NIEZAWISŁYCH PRAWACH zawartych w KSIĘDZE KSIĄG – w BIBLII ! Biblia to naprawdę arcydzieło godne rzetelnego przestudiowania. Niezależnie jakie masz poglądy i czy jesteś człowiekiem wierzącym tak czy inaczej, i czy w ogóle jesteś wierzącym. Masz pełne prawo, aby tę Księgę Ksiąg poznać. Zatem chwalmy i dziękujmy BOGU OJCU przez Chrystusa Pana naszego za Jego Pisma i za to , że dał nam prostaczkom dar ich rozumowania !!! ALLELUJA !!! AMEN !!! SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

 • Wpisz swoje imię
  17 października 2012 at 17:05 - Odpowiedz

  szukając prawdy nie znajdziemy jej w ludziach i ich prawach opierajmy ja na Bogu.

 • Głos
  17 października 2012 at 17:01 - Odpowiedz

  Z wielką ciekawością a zarazem z niechęcią i ludzką odrazą ale udało się mi nareszcie po kilku próbach przeczytać Pana „ nieskazitelną mądrość „. Napisze tylko to – wytnij , wymaluj ale Pan pisząc o innych obelżywe słowa piszesz tylko o sobie. Wszelako wszystkie określenia i metody działanie , którymi Pan oczerniasz swoich przeciwników w 100 % pasują jak ulał do Pana metod działania na ludzi – nie na wszystkich bo nie na wszystkich działa Pana werbalizm połączony z truizmem a także z rozsiewaną aureolą chemtrails – bardzo szkodliwa substancja działająca ujemnie na korę mózgową i powodująca raka – Pan już tego widoczne oznaki masz ! Znasz Pan te podłe metody nie z obserwacji ludzi nie poddanych Pańskiej jurysdykcji ale z innej ; z innego miasta , i z innej fali ! Nie dziwie się, że Panu tak to opisywanie krasomówczą wychodzi bo je Pan sam stosujesz i propagujesz ! Ale jak pisałem ; dołożę wszelkich starań z moimi przyjaciółmi pod KIEROWNICTWEM BOGA I JEGO BIBLII ; w tym Listów oświeconego Szawła ( św. Pawła ) aby całkowicie obalić te Pana pomieszane i pomylone nauczki oraz ocalić choćby jednego człowieka z Pana niewolniczych pęt obłudy i fałszu ! Nie myśl , że jesteś Pan pępkiem świata i chodzącą , nieomylną prawdą oraz że jesteś Pan bezkarny i ponad BOGIEM I JEGO PRAWDĄ !!! PRZEGRASZ PAN !!! PAN JUŻ PRZEGRAŁEŚ ALE O TYM NIE WIESZ LUB PRZEZ OBŁUDĘ NIE CHCESZ W TO UWIERZYĆ ! CZAS NA PORZĄDNE W TYM KIERUNKU DZIAŁANIE ! ŻEGNAM !!! P/s. TAK – TO PRAWDA – Naród , który się oburza na Pana świętokradzką prawdę, ma prawo do wiary ,nadziei, miłości oraz do PRAWDY BOŻEJ ; ale biada temu, który gnije w milczeniu lub Panu przytakuje !!!!!!

 • Głos
  17 października 2012 at 11:27 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE SZYMCZAK ! W moim , wymuszonym przez Pana APELU zadałem kilka bardzo prostych pytań ! A może Pan – ale tak szczerze i po chrześcijańsku , bez żadnego krętactwa na nie odpowiesz ! Piszesz Pan na G24 „ pominę wulgaryzmy „ a czy Pan nie zauważył że ostatni tak jak wszystkie Pana felietony przesycone są wulgaryzmami i wprost kipiącą nienawiścią do tych jak Pan nazywa nienormalnych i lemingów. Ja tym razem nie użyłem i nie będę używał żadnych określeń co Do Pana osoby bo nie chce zniżać się do Pana poziomu intelektualnego ! Natomiast przypomnę słowa , zapewne Panu znane naszego Wielkiego Rodaka „ Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara ! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć, jak to objawił św. Stanisław i błogosławiony Maksymilian Maria Kolbe. Musicie być mocni miłością, która „cierpliwa jest, łaskawa jest… nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą… nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”. Która „wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma”, tej miłości, która „nigdy nie ustaje” (1 Kor 13,4–8). „ Bardzo często ów Bł. Jan Paweł II apelował wręcz prosił o NOWĄ EWANGELIZACJE a więc o nową wyrazistszą wiarę , nadzieje i miłość ! Jeśli Pana paszkwile są tą NOWĄ EWANGELIZACJĄ to proszę ja Pana AKS – bardzo dziękuje za takową i nie tylko ja . Ale jak na razie ponad 2 tuziny ludzi , którzy nie popierają Pana nauk ! W jak najszybszym czasie postaramy się oficjalnie zwrócić począwszy od naszych Pasterzy poprzez Episkopat Polski a skończywszy na Papieżu Benedykcje XVI o jawne podjęcie stanowiska co do Pana i głoszonych przez Pana nauk ! Jeśli ma Pan ich poparcie to z przykrością ale wystąpimy – nie jak Palikot ale po chrześcijańsku – na spokojnie z naszego Kościoła Katolickiego ! Powód – proszę bardzo ! Pana głoszone nauki całkowicie są sprzeczne z naukami Ewangelicznymi i z Prawem Bożym a jeśli je nasz Kościół popiera to tak samo jest jak Pan wrogiem Chrystusa Pana i Jego Chrześcijańskiej zdrowej i życiodajnej religii ! Z BOGIEM !!!

 • Głos
  16 października 2012 at 23:34 - Odpowiedz

  APEL DO SPOŁECZNOŚCI GRAJEWA – TEJ WIERZĄCEJ I NIE WIERZĄCEJ !!! Zwracam się do Was Drodzy Mieszkancy Grajewa z APELEM o jawne wystąpienie na tym i innych portalach przeciwko Panu Aleksandrowi Krzysztofowi Szymczakowi , przeciw jego ciąglemu obrażaniu i wyzywaniu nas , którzy ośmielamy się mieć innego poglądy lub nawet myśleć inaczej od niego ! To trwa już bardzo długo – za zbyt długo !!! Ciekawi mnie kto temu Panu dał osąd co dobre a co złe ? Kto jemu dał prawo osądzania innych komentarzy wg własnego egoistycznego ego ? Kto dał mu prawo obrażania i wulgaryzowania o innych osobach , inaczej niż on piszących a nawet myślących ? W ogóle jakim prawem on zasłania się BOGIEM a zarazem na swój pożądliwy kopyt zmienia Jego Prawa ? Jakim prawem w wielu przypadkach występuje on w imieniu całego naszego miasteczka oraz całego Katolicyzmu ? Jakim prawem on prosi o niewulgaryzowanie i nie obrażanie jego osoby jednocześnie to czyniąc w stosunku do innych , przeciwnych mu osób? Jakim prawem on palcem pokazuje co lub kto jest śmieciem , lemingiem , nienormalnym itp? Gdzie on tego wszystkiego nauczył się ? Co lub kto nim tak naprawdę kieruje i steruje ? Co na to nasi miejscowi Pasterze – SZANOWNI PROBOSZCZOWIE NASZYCH KOŚCIOŁÓW – SZCZEGÓLNIE KSIĘŻA PRAŁATOWIE ? CO NA TO KURIA BISKUPIA ? CO NA TO EPISKOPAT I PRYMAS POLSKI ! I CO NA TO NASZ PAPIEŻ ? Próbowałem już różnymi sposobami niejako wyciszyć Pana Krzysztofa ! Prosiłem wręcz błagałem o nieszkalowanie tych wszystkich co nie chcą iść jego drogą „ słusznej wojny pod pewnymi warunkami „. Może na tym , że my ich wybijemy bo oni nas za co? My są święci ! Powołuje się przy tym bezczelnie na poparcie BOGA oraz Prymasa 1000 Lecia ; Sługi Bożego Kard .S . Wyszyńskiego a także na Katolicką Naukę Społeczną ! NIE TĘDY DROGA ! KAŻDA WOJNA JEST NIESŁUSZNA ORAZ NIESPRAWIEDLIWA ! NIE MA WOJNY NA PEWNYCH WARUNKACH ! NIE MA WOJNY SPRAWIEDLIWEJ I DŻIHAD ! Ofiary są po wszystkich stronach uczestniczących w szaleństwie wojny ! Każdy z nas wie jaki ogrom cierpień , łez, nieszczęść , ofiar , mogił niesie za sobą każda wojna !!! Według mnie dosyć już nasza ukochana mateńka ziemia przyjęła w swoje objęcia bohaterów oraz ludzkiej krwi i łez ! DOSYĆ MAMY JUŻ WOJEN ! CZAS NA SOLIDNY POKÓJ ! CZAS NA TWARDE ROZMOWY I NA ROZSĄDNY PO OBU STRONACH LUDZKI DIALOG ! KONIEC WOJNY POLSKO POLSKIEJ !!! „ NIE CZYŃMY INNYM CO NAM NIE MIŁE !!! „ „ NIE ZABIJAJ ; NIE NAMAWIAJ DO ZŁEGO – ROZMAWIAJ , SZANUJ , WYBACZ , KOCHAJ !!! „ Żadne ale to żadne moje prośby i argumenty nie docierają do Pana Szymczaka ! Powyższego ostatniego paszkwilu Pana Krzysia to nawet całego nie da się czytać normalnemu człowiekowi , który pragnie tak jak ja teraz pokoju i spokoju a w przyszłości panowania KRÓLESTWA BOŻEGO ! Jeszcze raz zwracam się do Was Kochani Grajewianie z prośbą – nie pozwólmy nadal Panu Krzysiowi nas bezczelnie obrażać ! A jeśli go popierają nasi duchowni to ja i wielu innych mi znanych mieszkańców naszego kochanego miasteczka wkrótce serdecznie podziękuje za taką wiarę ( naszą ) w której toleruje się a może i popiera się takich jak Pan AKS ! BARDZO WIELE PADŁO PYTAŃ – ALE ODPOWIEDZ MUSI KAŻDY SAM UDZIELIĆ ! POZDRAWIAM OPONENTÓW I ŻYCZLIWYCH MI – DLA MNIE JESTEŚCIE WSZYSCY LUDŹMI – GODNYMI LUDZKIEGO I MEGO SZACUNKU !!! P/ s . Miałem już nie pisać ale nie mogę , no nie mogę tych impertynencji i bluźnierstw dłużej już znieść ! Mam szczerą nadzieje , że nasze SZANOWNE i KOCHANE PORTALE nie są pod jurysdykcją Pana AKS i wydrukują mój apel !!! WIELKIE DZIĘKI !!!