Obchody Święta Niepodległości w Wąsoszu

W dniu 09.11.2012r. w Wąsoszu odbyły się obchody upamiętniające 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy uroczystości zebrali się o godz. 11.30 przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu by przemaszerować ulicą 11- listopada, przy dźwiękach orkiestry OSP w Wąsoszu, przed budynek Urzędu Gminy.

O godz. 11.40 Pan Wójt Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski, powitał przybyłych gości: p. Jarosława Augustowskiego – Starostę Powiatu Grajewskiego, p. Mirosława Rainko – Prezesa BS w Szczuczynie, p. Alberta Kochanowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Wąsosz, p. Andrzeja Korytkowskiego – Prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo”, p. Czesława Filipkowskiego – Dyrektora Zakładu Ubezpieczeń „Uniqa” w Łomży, p. Janusza Bagińskiego – v-ce Prezesa Towarzystwa Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, ks. Marka Milanowskiego – proboszcza parafii Wąsosz, dyrektorów szkół, nauczycieli, oraz wszystkich zebranych.

Pan Romuald Borawski, nauczyciel historii z Gimnazjum w Wąsoszu, przedstawił krótki rys historyczny związany z wydarzeniami sprzed 94 laty.

Delegacje młodzieży z Gimnazjum w Wąsoszu i Towarzystwa Przyjaciół 9 PSK złożyły wiązanki kwiatów na pomniku podziemnego państwa polskiego na cmentarzu parafialnym w Wąsoszu.

Uroczystość uświetniła grupa rekonstrukcyjna 9 PSK z Grajewa, która przedstawiła uczestnikom, a szczególnie dzieciom i młodzieży „żywą lekcję historii”.

Od 5 lat obchodom towarzyszą biegi niepodległości, w których z roku na rok, bierze coraz większa liczba osób.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

 

Kategoria dziewcząt – kl. 0-I I – Aleksandra Grabowska

II – Wioleta Szczubełek

III – Aleksandra Drobińska

Kategoria chłopców – kl. 0-I

I – Bartosz Bejgier

II – Paweł Jankowski

III – Piotr Mocarski

Kategoria dziewcząt – kl. II-III

I – Zuzanna Polakowska

II – Aleksandra Ciecierska

III – Martyna Olszewska , Natalia Sulewska (ex aequo)

Kategoria chłopców – kl. II-III

I – Filip Kosakowski

II – Mateusz Truszkowski

III – Grzegorz Syłakowski

Kategoria dziewcząt – kl. IV-V

I – Paulina Truszkowska

II – Paulina Sulewska

III – Kinga Zielińska

 

Kategoria chłopców – kl. IV-V

I   – Tomasz Borusiewicz

II  – Marek Ostrowski

III – Patryk Rogalski

Kategoria dziewcząt – kl. VI-IG

I    – Sylwia Siedlecka

II   – Paula Gardocka

III – Agata Zaborowska

Kategoria chłopców – kl. VI-IG

I    – Bartłomiej Bagiński

II   – Michał Doliwa

III  – Radosław Kuczewski

Kategoria dziewcząt – IIG-IIIG

I     – Patrycja Byl

II   – Agnieszka Karwowska

III  – Anita Karwowska

Kategoria chłopców – IIG-IIIG

I   – Patryk Danowski

II  – Kamil Karwowski

III – Patryk Chrzanowski

Kategoria OPEN

I   – Radosław Łempicki

II  – Paweł Polakowski

III – Marek Paliwoda

Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, dyplomy i koszulki. Wszyscy otrzymali  nagrody pocieszenia – lizaki.

Patronem biegów  był Pan Czesław Ołdakowski Wójt Gminy Wąsosz.

 

W biegu udział wzięło  200  uczestników.

 

Więcej zdjęć na stronie www.gokis.wasosz24.pl Zapraszamy !!!

 

 

Przeczytaj również

Zaproszenie na “Święto ziemniaka” do W... Uczniowie, dyrektor, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Wierzbowie zapraszają wszystkich chętnych na „Święto ziemniaka”, które odbędzie się...
40 lat fabryki płyt w Grajewie Ponad 1200 osób uczestniczyło w pikniku rodzinnym zorganizowanym w sobotę 16 września, z okazji jubileuszu powstania fabryki płyt drewnopochodnych w...
Konkurs plastyczny pn. Zamek w Białogrądach Wójt Gminy Grajewo zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Zamek w Białogrądach". Szczegóły konkursu znajdują si...
Kurs Tańca Towarzyskiego dla Dorosłych Grajewskie Centrum Kultury organizuje Kurs Tańca Towarzyskiego dla Dorosłych. Zapraszamy już 5 października 2017r. od godz.20.00 do 21.00 do sali wid...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge