NARÓD POLSKI JAK LAWA

Szczur jest bardzo inteligentny. To inteligencja pozwala mu przeżyć nieraz w skrajnych warunkach. M. Kokoszkiewicz w swojej książce „Polacy już czas” opisuje pewnego szczurołapa, który był bohaterem filmu dokumentalnego A. Czarneckiego pt. „Szczurołap”. Metodą prób i błędów stworzył nowatorską metodę zabicia niemal w całości stada szczurów. W całym tym „interesie”, najważniejsze jest zdobycie zaufania u gryzoni. W w/w książce M. Kokoszkiewicz (s. 72) o tej metodzie tak pisze: „Otóż on przez pierwsze dni częstował szczury bardzo atrakcyjnymi daniami, nie dodając do nich żadnej trucizny. Po tym czasie zdobywał sobie u nich tak olbrzymie zaufanie, że kompletnie przestały reagować na jego obecność i chodziły za swoim „dobroczyńcą” krok w krok i niemal jadły mu z ręki. To był sygnał, aby przystąpić do decydującej rozprawy z gryzoniami i zgotowania im zagłady. Następne karmienia już wzbogacone trucizną, powodowały masowe zdychanie szczurów i, co wydaje się niezrozumiałe, ich zaufanie do kata wcale nie malało. Konsumowały one dalej ten śmiercionośny pokarm wśród piętrzących się trupów swych towarzyszy, nic nie podejrzewając i nie czując żadnego niepokoju.”

Jaka z tego nauka dla nas? Jakże łatwo to przenieść na sferę życia społecznego. Chcąc opanować naród, najpierw trzeba zdobyć jego wielkie zaufanie. Jak to mówią, trzeba zrobić wiele, by zostało po staremu. Co jakiś czas trzeba wstrząsnąć społeczeństwem, by stworzyć pozory autentycznej odnowy (tak bardzo oczekiwanej). Wzorcowym modelem w Polsce był – „Okrągły Stół 89”. Pamiętam ten marazm i beznadzieję lat osiemdziesiątych. „Wyposzczeni” ludzie, spragnieni prawdy i sprawiedliwości, w takim nastawieniu oczekiwali czegoś, jakiejś obietnicy – „raju”. Okrągły Stół był tu strzałem w ogromne zapotrzebowanie społeczne. Szkoda, że był to z góry zaplanowany cyrk! Ludzie zaufali „Solidarności” i pojawienie się, po latach posuchy – „Gazety Wyborczej” miało być takim – karmieniem „atrakcyjnymi daniami”. Artykuły, cóż, po latach kłamstw, każde półprawdy były jak młot na beton partyjny, jak miód na dusze zbolałych ludzi.

Stanisław Remuszko tak pytał (H. Pająk: „A naród śpi” s.266): „ Czy wiosną 1989 roku jakakolwiek grupa nie posiadająca mandatu wspomnianej strony opozycyjno – solidarnościowej miało szansę dostać od władz PRL do dyspozycji lokal, papier, telefony i drukarnię, od dziennikarzy, publicystów oraz ludzi nauki i kultury gremialnie pisane „poparcie”, – od społeczeństwa zaś pełny kredyt zaufania, wyrażany masowym kupowaniem „Gazety”. I dalej; „Po roku… Michnik z piętnastką najbardziej zaufanych pretorianów uwłaszczył się, czyli zawłaszczył dobra wspólne, nie swoje. Zawłaszczył w sposób typowego „skoku na kasę”. („Gazeta”)… Wtedy jeszcze powstrzymywała się od jawnego wypowiedzenia wojny Polakom, Polsce, polskości, katolicyzmowi”. Potem nawet Wałęsa odebrał gazecie znaczek „Solidarności”.

Następne lata, to przeważnie „karmienie wzbogacone trucizną”, która powodowała stopniowe łamanie kręgosłupa moralnego Narodu Polskiego. Niepoliczalne są te szkody, które wyrządziła „GW” na zdrowej tkance Polaków. Staliśmy się bardziej Narodem „Śpiącego Chochoła”, a aktualne uczucie zaufania przenosimy na telewizje. Trutka działa nadal. Staliśmy się bardziej leniwi (na szczęście nie wszyscy) i od czytania, skierowujemy nasze zaufanie w stronę informacji obrazkowej. Skąd ta ewolucja od 1980 – gdzie robotnicy pisali – „TV kłamie!”, do obecnej „szklanej wyroczni” naszego myślenia? To nowoczesne narzędzie zniewolenia, niemal bezproblemowo karmi nas „papką medialną półprawd”. Czy rozumiemy ten wściekły atak na niezależną od „rządzicieli” – TV Trwam, brak koncesji itd.? Te media łamią wszak ich monopol na informacje. Wstrząśnięcie zamachem smoleńskim, tylko w niewielkim stopniu nas przebudziło. Reżimowe mendia dalej starają się nas uśpić, ot choćby przemilczając sprawy ważne dla Narodu, a wciskać niezatapialną „Madzię”.

Powinniśmy już się nauczyć, że z władzą autorytarną bądź totalitarną nie rozmawia się poprzez pisanie petycji, zbieranie podpisów itd. Władza totalitarna reaguje tylko na pokaz siły. Wiecie dlaczego jest tak jak jest w Polsce? Bo nie pokazaliśmy jako Polacy swojej siły! Zobaczmy, na małych Węgrzech potrafi wyjść na ulice 20% całego Narodu (2 mln ludzi). Nasze 150 marszy z kilkutysięczną frekwencją, 2,5 mln podpisów, to dla „władzy” jest „pryszcz”. Nawet półmilionowy marsz w Warszawie 29 września ubr, to na 30 mln dorosłych Polaków jest mało. Może to zrobiłoby wrażenie np. w Estonii, ale w Polsce? W Islandii Naród wymienił swoje władze, w Bułgarii także, w małej Portugalii wyszło na ulicę milion ludzi. Co więc nam zostaje? Aby odzyskać autentyczną wolność, a nie jak jest teraz – koncesjonowaną (dla swoich), mamy dwa wyjścia. Pierwszy – to kilkumilionowy marsz w Warszawie i najlepiej odmówienie różańca pod np. Sejmem czy KRM, a drugi to – Strajk Generalny. Oba ostateczne rozwiązania wymagają mądrego działania, naszego zaangażowania i roztropności. Tydzień przestoju, jest lepszym rozwiązaniem niż trwanie z taką władzą jeszcze kilka miesięcy. Jesteśmy tu suwerenem i mamy prawo mieć takie władze (nawet regionalne) jakie chcemy!

Kardynał Wyszyński mówił: „ Może na polskiej ziemi nie powstać wiele rzeczy, ta czy inna fabryka – to jeszcze nie będzie najważniejsza strata. Najważniejsza strata będzie wówczas, gdy Naród stanie się niemy, zalękniony, oderwany od twórczości kulturalnej”. Bo – „Kiedy prawdziwie Polacy powstaną, to składek zbierać nie będą narody, lecz ogłupieją i na pieśń strzelaną wytężą uszy, … a choć nikt z nas nie ma tej siły Olbrzyma, DO PEŁZANIA JUŻ NIE MA POWROTU! POWSTAŃCIE I NIE BÓJCIE SIĘ! (piękna recytacja p. Łaniewskiej na Marszu 29 września 2012r).

Aleksander K. Szymczak

Przeczytaj również

1918 metrów DLA NIEPODLEGŁEJ 1918 metrów DLA NIEPODLEGŁEJw wykonaniu SP w Danówku i Gimnazjum w Danówku Społeczności dwóch szkół na sportowo uczciły setną rocznicę odzyskania p...
KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH 10 października w Szkole Podstawowej w Białaszewie odbył się konkurs z języka niemieckiego pt. ,,Wiedza o krajach niemieckojęzycznych". W konkursie ud...
SP1 w Grecji W dniach 8-12 października 2018 r. delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie brała udział w działaniach związanych z uczeniem się /nauczaniem / ...
Nutelka chłopska z Ciemnoszyj wygrywa Gratulujemy sukcesu!!! Za nami VII edycja konkursu, którego celem jest promocja przetworów domowych wykonanych surowców zebranych/wyprodukowanych n...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  11 marca 2013 at 13:08 - Odpowiedz

  DO SZANOWNEGO / EJ „ – „ Nie stać Ciebie na własne zdanie że , musisz kopiować marudzenia Szanownego Marudera ? Jeśli zaś Twoje zdanie jest takie jak jego , to tam znajdziesz do tego mój odpis ! Pozdrawiam !!!

 • 11 marca 2013 at 10:22 - Odpowiedz

  maruder
  Do Lecha R.: Weź się zamknij pajacu, jak nie masz nic do powiedzenia. Mocniejsze pigułki niech ci lekarz przepisze.

 • Lech Redyk
  9 marca 2013 at 19:44 - Odpowiedz

  Przyswoić treść ; dogłębną ukrytą treść powyższego felietoniku – dla mnie nie do przyjęcia ! A życie w niej – NIGDY !!!!!!!

 • Wpisz swoje imię
  9 marca 2013 at 09:21 - Odpowiedz

  Akurat jak widać z poniższego wpisu, sam sobie wystawiasz laurkę o – niezdolności przyswajania treści. To nie tekst dla – mniej inteligentnych!

 • Lech Redyk
  8 marca 2013 at 22:26 - Odpowiedz

  Oczywiście – wszystko jest jasne ale gdy ktoś dogłębnie przeanalizuje ten i inne felietony Pana AKS powie i napisze to co ja – WIDZĘ CIEMNOŚĆ ! MROCZNĄ CIEMNOŚĆ NAD NASZĄ NAJJAŚNIEJSZĄ RZECZPOSPOLITĄ JEŚLI PAN AKS I JEMU PODOBNI DORWĄ SIĘ DO KORYTA WŁADZY !!!

 • Wpisz swoje imię
  8 marca 2013 at 18:54 - Odpowiedz

  Inteligentny nie potrzebuje “walenia…”! Wszystko jasne!

 • Lech Redyk
  8 marca 2013 at 00:11 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE AKS ! A TAK NAPRAWDĘ – DO CZEGO TY AGITUJESZ I NAMAWIASZ ? BARDZO PROSZĘ NIE WCISKAJ KITU ALE WAL OTWARCIE O CO CI CHODZI – TYLKO NIE PASTERYZUJ , ŻE O DOBRO RZECZYPOSPOLITEJ TZN. O DOBRO NAS WSZYSTKICH – W TYM I TYCH MNIEJ INTELIGENTNYCH INTELEKTUALISTÓW – ” IDIOTÓW “, KTÓRZY CIEBIE ( WAS ) NIE POPIERAJĄ ? PROSZĘ – WAL PROSTO Z MOSTU – JAK CHŁOP DLA CHŁOPA – JAK POLAK DLA POLAKA – JAK KATOLIK DLA KATOLIKA !!! POZDRAWIAM !!!