Młodzież Wszechpolska w Grajewie

1 marca od kilku lat jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych – bohaterów, którzy niezłomnie walczyli z postępującą sowietyzacją Polski w latach 40 i 50 XX wieku. Propaganda socjalistyczna zabijała pamięć o bohaterach nazywając ich bandami i przestępcami. Dopiero ostatnie lata przynoszą historyczną prawdę o heroizmie naszych największych patriotów z Armii Krajowej czy Narodowych Sił Zbrojnych.

Środowisko kibiców Warmii Grajewo oraz sympatycy Ruchu Narodowego uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych. O 19:30 około 50 osób spotkało się pod pomnikiem Niepodległości w centrum miasta. Zapalono znicze, odśpiewano hymn narodowy oraz skandowano hasła patriotyczne (takie jak „Cześć i chwała bohaterom!”, „Narodowe, narodowe Grajewo!”). Akcji towarzyszyły transparenty z napisami „Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci” oraz „Grajewo”, a także szturmówki lokalnych struktur Młodzieży Wszechpolskiej. Dla uczczenia niezłomnych bohaterów odpalono również race, stroboskopy i petardy hukowe.

Prezes okręgu podlaskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

 Przeczytaj również

W hołdzie dla Niepodległej w Gimnazjum w Danówku i... W piątek 9 listopada 2018 r. w Gimnazjum w Danówku i Szkole Podstawowej w Danówku odbył się doniosły apel upamiętniający 100-letnią rocznicę odzyskani...
Pożywne śniadanie – energia na cały dzień! S... Już po raz kolejny wszyscy najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadan...
BIAŁO-CZERWONE ŚWIĘTOWANIE w JEDYNCE Niepodległość, Wolność, Polska – to słowa, które w 2018 roku odmieniane są we wszystkich przypadkach. Dzień 9 listopada 2018 r. w SP nr 1 upłynął na w...
Koncert chóru Kontrapunkt  W sobotę (10.11.2018r.) w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie odbył się koncert chóru Kontrapunkt w towarzyszeniu z Ełckiej Orkiestry Kameralnej...
14 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Precz z komuną
  4 marca 2013 at 16:27 - Odpowiedz

  Gdyby nie wiedzieli co to komuna by nas tam nie było, jako jedyni w naszym mieście oddaliśmy cześć bohaterom.

 • starzec
  4 marca 2013 at 10:43 - Odpowiedz

  Biedne dzieci, nawet nie wiedzą co to komuna, sierp i młot. Takie czasy, że lubią odzywać się ci, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia.

 • Wpisz swoje imię
  3 marca 2013 at 10:13 - Odpowiedz

  ciekawy: gdyby tylko zachował powagę i nie świecił brakiem napletka, to czemu nie.

  przerażony: Młodzież Wszechpolska jest legalnie działającą organizacją. Krótka manifestacja była spokojna i rzeczowa, upamiętniła polskich bohaterów pomordowanych i skazanych na zapomnienie przez sowieckich sługusów. A może twój dziadek lub ojciec uciekał 8 maja 1945 r. przed oddziałem majora “Bruzdy” i stąd twoje przerażenie?

  I jeszcze słówko do redaktor naczelnej: do tej pory lekturę grajewskich portali zaczynałem właśnie od iregionalnych. Ale obserwuję z niepokojem pierwsze kroki gonienia za sensacją. Mam na myśli tytuł tego artykułu. Dlaczego nie brzmi on np. “Grajewska młodzież upamiętniła Żołnierzy Wyklętych?”. Proszę nadal podchodzić rzeczowo do pisania artykułów, nie gonić za sensacją a ludzie to z pewnością docenią. Pozdrawiam.

  • Wpisz swoje imię
   3 marca 2013 at 11:23 - Odpowiedz

   Dokładnie tak ten tytuł to gonienie za sensacją… trochę to przykre i prymitywne. Ale cel był słuszny. Gratulacje.

 • Wpisz swoje imię
  2 marca 2013 at 22:53 - Odpowiedz
 • Grajewianin
  2 marca 2013 at 22:33 - Odpowiedz

  Do ciekawy. Gdybyś chciał uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych to czemu nie 🙂

 • ciekawy
  2 marca 2013 at 21:31 - Odpowiedz

  Czy gdybym przyszedł w jarmułce jako Polak wyznania mojżeszowego zostałbym bez problemu dopuszczony do uczestnictwa w happeningu ??????

 • Biało-czerwony
  2 marca 2013 at 19:43 - Odpowiedz

  Narodowcy przyszłością Polski !

 • iwo
  2 marca 2013 at 18:15 - Odpowiedz

  fajnie ze są tacy którzy chcą pamiętać

 • Przerażony
  2 marca 2013 at 18:07 - Odpowiedz

  Czy Wy wyczytaliście to samo co ja? “Narodowe Grajewo”, “szturmówki”. Przecież to najgorsze teksty z okresu międzywojennego. Nacjonalizm rozlewa się się na nasze ulice. Jest źle i będzie gorzej.

 • andrzej
  2 marca 2013 at 17:02 - Odpowiedz

  nie no, młodzi, brawo!

 • Grajewianin
  2 marca 2013 at 15:39 - Odpowiedz

  Świetnie, rośnie nam świadome młode pokolenie, jeszcze nie wszystko stracone !

 • Wpisz swoje imię
  2 marca 2013 at 15:05 - Odpowiedz

  Panie AKS a Pan juz pisze tylko do jednego portalu?

 • AKS
  2 marca 2013 at 14:54 - Odpowiedz

  Gratuluję, czyli – duch w Narodzie nie zginął!