Konkurs Wielkanocny

W dniu 8 marca br. dodonano podsumowywania Miejskiego Przeglądu „Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”.

Komisja w składzie: Janusz Marcinkiewicz, Marianna Ostrowska, Andrzej Szabelski dokonała podsumowania prac zgłoszonych do konkursu.
W kategorii do dzieci do lat 12 – pisanki komisja postanowiła przyznać miejsca:
1. Julii Wróblewskiej z klasy I
2. Magdalenie Gutowskiej z kl.II
3. Mateuszowi Gutowskiemu z kl.III
– uczniom Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.
W kategorii do lat 12 – palmy i ozdoby domu:
1. Weronice Motyckiej z klasy V b Szkoły Podstawowej w Szczuczynie
2. Bartłomiejowi Chmielewskiem z klasy II c Szkoły Podstawowej w Szczuczynie
3. Zuzannie Zamojskiej, Oliwii Domiziak – uczennicom klasy V b Szkoły Podstawowej w Szczuczynie.
W kategorii powyżej 17 lat – pisanki:
1.Małgorzacie Mroczkowskiej – z internatu Zespołu Szkół w Niećkowie.
W kategorii powyżej 17 lat – palmy i ozdoby domu:
1. Anicie Demby – z internatu Zespołu Szkół w Niećkowie.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie.
Wszystkie nagrodzone prace zostały przedstawione do oceny komisji przyjmującej prace do udziału w VIII Wojewódzkim Przeglądzie „Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych” w Mońkach.
Komisja do udziału zakwalifikowała prace:
– Anity Demby, Weroniki Motyckiej, Zuzanny Zamojskiej, Oliwii Domiziak.
Pozostałe prace nie spełniały wymogów regulaminowych – nie zostały wykonane metodą tradycyjną i zostały zdyskwalifikowane przez komisję wojewódzką.

MDK Szczuczyn

Przeczytaj również

Wieści z ZSM 1 Bezpieczne wakacje  Przed wakacjami grupy przedszkolne ZSM nr 1 odwiedzili pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Dzieci uważnie słuch...
II edycja “Word Perfect” w Jedynce 24 maja w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie miała miejsce II edycja Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego p.t. "Word Perfect", któr...
Zespół teatralny ” ECHO ” z GCK na ... Zespół teatralny '' ECHO '' działający przy GCK, prowadzony przez panią Joannę Chorosińską, został zaproszony do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskich...
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „KWITNĄCA W... KLASY „O” Rogowska Lena gr.II Muczyńska Emilka gr.II KLASY I miejsce I - Kruszewska Zuzia kl. I b miejsce II – Szlejter Nikola kl. I b m...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge