Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola oraz oddziały przedszkolne, wzięli udział w eliminacjach miejskich Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków ‘‘ O złotą różdżkę Dobrej Wróżki ”,  przygotowanych i poprowadzonych przez p. Joannę Chorosińską.                                                                                                                                                                                                      

Każde dziecko przygotowało jeden utwór dostosowany do płci, wieku, temperamentu i upodobań, kreując tym samym własny świat poprzez żywe mówione słowo. Udział w konkursie pozwolił młodym recytatorom zaprezentować swoje zdolności artystyczne, pokonać tremę oraz udowodnić, że poezja jest bliska dzieciom. Wszystkie prezentacje zostały bardzo serdecznie przyjęte  zarówno przez jurorów, jak i zgromadzoną publiczność.

Była to prawdziwa ” podróż ” przedszkolaków po świecie poezji dziecięcej, kształcąca wrażliwość na piękno języka ojczystego. Komisja konkursowa, która doceniła recytatorskie talenty młodych wykonawców, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I Miejsce:  Marcel Gudan – Akademia Dobrego Startu w Grajewie;

I Miejsce:  Michał Moszczyński – Przedszkole Miejskie nr 1 w Grajewie;

II Miejsce: Lena Wysocka – Przedszkole Miejskie nr 4 w Grajewie;

II Miejsce: Gabriela Komosińska – Przedszkole Miejskie nr 2 w Grajewie;

III Miejsce: Gabrysia Radzajewska – Przedszkole Miejskie nr 4 w Grajewie;

III Miejsce: Maria Karwowska  – Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie.

Wyróżnienia: Iga Arasimowicz – Akademia Dobrego Startu w Grajewie, Piotr Borawski – Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie, Magdalena Jastrzębska – Przedszkole Miejskie nr 1 w Grajewie, Eliza Klimaszewska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie, Aleksandra Kwiatkowska – Przedszkole Miejskie nr 2 w Grajewie, Szymon Liżewski – Przedszkole Miejskie nr 4 w Grajewie, Zofia Łepkowska – Akademia Dobrego Startu w Grajewie, Roksana Sienkiewicz – Przedszkole Miejskie nr 4 w Grajewie, Michał Sokołowski – Przedszkole Miejskie nr 1 w Grajewie, Marcin Włodkowski – Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie.

Do eliminacji wojewódzkich zostali zakwalifikowani: Marcel Gudan oraz Michał Moszczyński.

 Spotkanie Wojewódzkie, podczas którego zostaną wyłonieni zdobywcy złotej, srebrnej i brązowej różdżki Dobrej Wróżki , odbędzie się 15 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 w ” Spodkach ” – WOAK Białystok, ul. św. Rocha 14.

Piękne nagrody i dyplomy, ufundowane przez Grajewskie Centrum Kultury, czekały nie tylko na zwycięzców Konkursu, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy, a utalentowanym recytatorom życzymy dalszych sukcesów.

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge