Kino w Grajewie ma kłopot?

Małe kina takie jak w Grajewie mają kłopot z dostępem do kopii filmowych.

Wszystko spowodowane jest technika cyfrową, która umożliwia szybsza dystrybucję i najważniejsze jest dużo tańsza.

Kino ma kłopot ponieważ nowy projektor cyfrowy kosztuje około 350 tyś zł. Dla grajewskiego kina nie jest to dobra wiadomość Dyrekcja stanie przed dużym dylematem, albo będzie zmuszona do zamknięcia działalności albo sporadycznego wyświetlania filmów jeśli znajdzie się jeszcze kopia analogowa.

Źródło. Radio Białystok

Przeczytaj również

Wieści z ZSM 1 Bezpieczne wakacje  Przed wakacjami grupy przedszkolne ZSM nr 1 odwiedzili pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Dzieci uważnie słuch...
II edycja “Word Perfect” w Jedynce 24 maja w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie miała miejsce II edycja Międzygimnazjalnego Konkursu z Języka Angielskiego p.t. "Word Perfect", któr...
Zespół teatralny ” ECHO ” z GCK na ... Zespół teatralny '' ECHO '' działający przy GCK, prowadzony przez panią Joannę Chorosińską, został zaproszony do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskich...
Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „KWITNĄCA W... KLASY „O” Rogowska Lena gr.II Muczyńska Emilka gr.II KLASY I miejsce I - Kruszewska Zuzia kl. I b miejsce II – Szlejter Nikola kl. I b m...
8 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Magda
    28 lutego 2013 at 23:34 - Odpowiedz

    stary burmistrz , pan waszkiewicz, w trakcie swoich kadencji obłowił siebie i znajomych kasą na tyle, że powinni odwdzięczyć się mieszkańcom i zwrócić to co przywłaszczali w postaci pełnej kwoty na nowy projektor :))

  • !!!!
    28 lutego 2013 at 20:29 - Odpowiedz

    do ,,nika,, a kto jest z-cą burmistrza — nauczyciel z B-stoku .To o co Ci chodzi .

  • nika
    27 lutego 2013 at 10:41 - Odpowiedz

    Ciekawi mnie ile razy taki @kinoman był na filmie w Grajewie? Takiej zawiści jak w Grajewie to ciężko szukać w Polsce. Dziwne że nie pisałeś nic jak miasto dziadziało w ostatnich latach? Pasowało Ci wszystko tak jak panom z FOGa. Teraz gdy widzimy że poprzednia władza to kupa nierobów a nowy lata i się stara to dobrze wytknąć każde potknięcie obecnego burmistrza. Cel jest jeden zróbmy wszystko aby nic mu się nie udało bo w Grajewie niczego nie potrzeba. Wybierzmy znów nauczyciela i będzie luz jak za starych dobrych czasów:)

  • Wpisz swoje imię
    27 lutego 2013 at 09:35 - Odpowiedz
  • do niezadowolonych
    27 lutego 2013 at 09:10 - Odpowiedz

    jasne jasne a to żeby zdobyć projektor to jest pstryknięcie palcem. Burmistrz to nei czarodziej, i tak się chłopak stara

  • leszcz
    27 lutego 2013 at 07:52 - Odpowiedz

    To gdzie jest to 3D w Czarnej D …. ie??

  • kinoman
    26 lutego 2013 at 21:20 - Odpowiedz

    No to SUPER !!!!!! Burmistrz kilka wycieczek zrobił na wschód ,podpisali porozumienie o wymianie kulturalnej, że pozyskają pieniądze na projektor 3D. Teraz okazuje się, że to były TYLKO wycieczki krajoznawcze. Delegacje przyjechały ze wschodu na kawę i rozrywki. Trzeba pamiętać ,że to nowa dyrektor MDK na lewo i prawo chwaliła się, że kino będzie miało projektor 3D. Z tego wszystkiego to tylko pozostały wspomnienia z wycieczek i ból głowy po trunkach.

  • Krzysiek
    26 lutego 2013 at 17:11 - Odpowiedz

    No i po kinie. A tak ladnie bylo pisane, ze Burmistrz jezdzi, aby pozyskac projektor, ktory nie tylko umozliwi emitowanie filmow w wersji cyfrowej, ale i w 3D. To jest tragedia, jedyne miejsce dostarczajace w miare ciekawa rozrywke w tym miasteczku wysiada. Kino dluzej bylo remontowane, niz dzialalo.