Ferie w Wąsoszu

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych – od 21 stycznia do 1 lutego – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu zorganizował cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz kulturalnych dla dzieci i młodzieży z Gminy Wąsosz .

Codziennie od godz. 16.00 do 20.00 na hali sportowej , pod fachowym okiem animatora sportu , odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne.

W pierwszym tygodniu ferii odbywały się zajęcia: z badmintona, tenisa stołowego , piłki siatkowej , piłki nożnej futsalowej oraz gry i zabawy na wesoło.

Drugi tydzień ferii, to szereg turniejów: w badmintona , piłkę siatkową, tenisa stołowego, piłkę nożną futsalową, mecz sparingowy w piłkę siatkową.

Wtorek i czwartek zarezerwowany był dla młodych zapaśników. W tego rodzaju zajęciach udział wzięło 76 osób.

Natomiast w świetlicy GOKiS odbywały się zajęcia artystyczne oraz rozrywkowe.

Na początku ferii odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji, podczas którego dzieci dowiedziały się , jak bezpiecznie spędzić wolny czas.

Na zajęciach plastycznych powstały serca z papierowej wikliny. Okazało się, że przeczytana gazeta może być bardzo użyteczna.

Na warsztatach artystycznych z p. Ewą Nowak tworzyliśmy kwiaty z krepiny. Aż powiało wiosną, gdy piękne żonkile, krokusy i róże wyłoniły się z rąk dzieci.

Pani Jadwiga Solińska zdradziła nam tajniki wycinankarstwa, pokazała jak wykonuje się kwiaty z bibuły oraz palmy.

Zanim jednak przeszliśmy do warsztatów, p. Jadwiga zaprezentowała kilka swoich ciekawych wierszy z tomiku „Pypcio i pchełki” oraz przedstawiła fragment teatrzyku kukiełkowego związanego z okresem Bożego Narodzenia.

Warsztaty artystyczne z p. J. Solińską poprzedziły zajęcia kulinarne, na których dzieci piekły rogaliki drożdżowe. Wypieki udały się znakomicie, co potwierdziła znawczyni nie tylko twórczości artystycznej, ale również tradycyjnych wypieków-p. Jadwiga Solińska.

Ponadto podczas ferii odbyły się: zajęcia karate, dyskoteka dla młodzieży, projekcja bajek oraz filmów -„Oglądanie na ścianie”.

Bal przebierańców dla dzieci z clownem Filipem dostarczył zarówno małym jak i dużym uczestnikom, dużo dobrej zabawy.

Na zakończenie zimowego wypoczynku zorganizowaliśmy wycieczkę do Białegostoku do kina na film „Ralph Demolka” w 3D – dla dzieci, które biorą czynny udział w życiu GOKiS.

W środę 6 lutego, dokonaliśmy podsumowania ferii i wręczyliśmy skromne nagrody
i upominki zwycięzcom turniejów sportowych .

W różnych formach zajęć podczas ferii, udział wzięło ok. 430 osób.

 

Więcej zdjęcia na gokis.wasosz24.pl Zapraszamy !!!

 

Przeczytaj również

Przedwakacyjna wizyta przedszkolaków w bibliotece W dniu 21.06.2018r. dzieci z Przedszkola w Rudzie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie. Była to ostatnia wizyta pr...
Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...
SP1 w Portugalii SP1 w Portugalii W dniach 6-10 maja 2018 r. w miejscowości  Vila Verde w Portugalii odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli (TPM...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge