Ferie w Wąsoszu

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych – od 21 stycznia do 1 lutego – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu zorganizował cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz kulturalnych dla dzieci i młodzieży z Gminy Wąsosz .

Codziennie od godz. 16.00 do 20.00 na hali sportowej , pod fachowym okiem animatora sportu , odbywały się zajęcia sportowo- rekreacyjne.

W pierwszym tygodniu ferii odbywały się zajęcia: z badmintona, tenisa stołowego , piłki siatkowej , piłki nożnej futsalowej oraz gry i zabawy na wesoło.

Drugi tydzień ferii, to szereg turniejów: w badmintona , piłkę siatkową, tenisa stołowego, piłkę nożną futsalową, mecz sparingowy w piłkę siatkową.

Wtorek i czwartek zarezerwowany był dla młodych zapaśników. W tego rodzaju zajęciach udział wzięło 76 osób.

Natomiast w świetlicy GOKiS odbywały się zajęcia artystyczne oraz rozrywkowe.

Na początku ferii odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji, podczas którego dzieci dowiedziały się , jak bezpiecznie spędzić wolny czas.

Na zajęciach plastycznych powstały serca z papierowej wikliny. Okazało się, że przeczytana gazeta może być bardzo użyteczna.

Na warsztatach artystycznych z p. Ewą Nowak tworzyliśmy kwiaty z krepiny. Aż powiało wiosną, gdy piękne żonkile, krokusy i róże wyłoniły się z rąk dzieci.

Pani Jadwiga Solińska zdradziła nam tajniki wycinankarstwa, pokazała jak wykonuje się kwiaty z bibuły oraz palmy.

Zanim jednak przeszliśmy do warsztatów, p. Jadwiga zaprezentowała kilka swoich ciekawych wierszy z tomiku „Pypcio i pchełki” oraz przedstawiła fragment teatrzyku kukiełkowego związanego z okresem Bożego Narodzenia.

Warsztaty artystyczne z p. J. Solińską poprzedziły zajęcia kulinarne, na których dzieci piekły rogaliki drożdżowe. Wypieki udały się znakomicie, co potwierdziła znawczyni nie tylko twórczości artystycznej, ale również tradycyjnych wypieków-p. Jadwiga Solińska.

Ponadto podczas ferii odbyły się: zajęcia karate, dyskoteka dla młodzieży, projekcja bajek oraz filmów -„Oglądanie na ścianie”.

Bal przebierańców dla dzieci z clownem Filipem dostarczył zarówno małym jak i dużym uczestnikom, dużo dobrej zabawy.

Na zakończenie zimowego wypoczynku zorganizowaliśmy wycieczkę do Białegostoku do kina na film „Ralph Demolka” w 3D – dla dzieci, które biorą czynny udział w życiu GOKiS.

W środę 6 lutego, dokonaliśmy podsumowania ferii i wręczyliśmy skromne nagrody
i upominki zwycięzcom turniejów sportowych .

W różnych formach zajęć podczas ferii, udział wzięło ok. 430 osób.

 

Więcej zdjęcia na gokis.wasosz24.pl Zapraszamy !!!

 

Przeczytaj również

Dobrze za PROJEKT projektowana Szkoła 2018 Wydawnictwo Nowa Era zorganizowało po raz ósmy ogólnopolski konkurs „Projekt z klasą”. Od sześciu lat, szkołom biorącym udział w tym przedsięwzięciu, ...
Turniej literacki SP 1 7 marca 2018 r. w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie już po raz kolejny odbył się turniej literacki dla gimnazjalistów, którego ce...
Przy kawie i muzyce GCK Dnia 10 marca 2018r. w klubie HADES odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Przy kawie i muzyce". Gościem tego wieczoru był ksiądz Zbigniew ...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge