Ferie w GOKiS w Wąsoszu

Podczas ferii zimowych (23.01.-3.02.2012) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wąsoszu przeprowadził szereg atrakcji, z których korzystać mogły dzieci, młodzież,  a nawet dorośli.

Spotkanie w formie pogadanki z przedstawicielami Policji, Straży i Państwowej Inspekcji Pracy, które odbyło się na rozpoczęcie ferii, dostarczyło uczestnikom wiedzy na temat odpowiednich zachowań podczas zagrożeń oraz umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym samym dniu został ogłoszony konkurs plastyczny  „Zrób to sam” na własnoręcznie wykonaną ozdobę, dekoracje.

Swoje zdolności manualne dzieci i młodzież mogły rozwijać na różnego rodzaju warsztatach artystycznych: decoupage oraz broszki z tkaniny (p. Alicja Mierzejewska) malarskich – rysunek sepią (p. Romuald  Borawski), szycia i wyszywania serduszek  (p. Ewa Nowak), jajka ze wstążki „karczochy”(p. Monika Rong) oraz zajęciach plastycznych:  kartki okolicznościowe wykonane techniką quillingu, motylki dekoracyjne na druciku, zabawa z masą solną (p. Jolanta Koniecko).

Zajęcia  kulinarne  „Karnawałowe…co nie co”, cieszyły  się  dużym zainteresowaniem… pączki udały się wyśmienicie.

Na nudę nie mogli narzekać także miłośnicy sportu. Dzieci, młodzież i dorośli  chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych na hali. Nawet duży mróz ich nie odstraszał.

Natomiast z zajęć samoobrony, które poprowadził sempai  Grzegorz Fabrycki, skorzystały dziewczęta i kobiety, które chciały zadbać o swoją sprawność fizyczną, ucząc się jednocześnie technik obronnych w sytuacji realnego zagrożenia.
Aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych  Art-Re z Krakowa w przedstawieniu „Złota rybka”, dostarczyli małym widzom dużo humoru, a przede wszystkim nauki:  jak być uczciwym, szanować innych  i nie być zachłannym.
W czasie ferii, jak na okres karnawału przystało,  odbyły się dyskoteki, a na zakończenie Bal Przebierańców, który niewątpliwie zapadnie uczestnikom na długo w pamięci.  Gry, zabawy, konkursy, wybór króla i królowej balu, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, to tylko niektóre z  atrakcji przygotowane przez animatorów (clownów) z Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka i Rodziny w Ełku, zaproszonych specjalnie na tę okazję.

Oprócz zajęć zorganizowanych, dzieci i młodzież mogły korzystać codziennie,  w godzinach pracy GOKiS, ze świetlicy, gier stolikowych oraz tenisa stołowego.

W piątek 3.02.2012r dokonano podsumowania ferii zimowych. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, a następnie zorganizowano wystawę pięknych prac powstałych podczas warsztatów i zajęć plastycznych.

Zaplanowany program, został zrealizowany  w 99 procentach.  Nie udało się przeprowadzić jedynie  kuligu ze względów pogodowych /brak śniegu na drogach oraz bardzo duży mróz/, ale jeszcze nic straconego, zima ciągle trwa.
Ogółem w zajęciach wzięło udział  364 osoby.

Zdjęcia dostępne na stronie gokis.wasosz24.pl  ZAPRASZAMY!!!
GOKiS  w Wąsoszu

Przeczytaj również

Przedwakacyjna wizyta przedszkolaków w bibliotece W dniu 21.06.2018r. dzieci z Przedszkola w Rudzie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie. Była to ostatnia wizyta pr...
Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...
SP1 w Portugalii SP1 w Portugalii W dniach 6-10 maja 2018 r. w miejscowości  Vila Verde w Portugalii odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli (TPM...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge