BĄDŹ DUMNY JESTEŚ POLAKIEM

DEKLARACJA IDEOWA

Stowarzyszenie Patriotyczne Ziemi Grajewskiej im. Cecylii Roszkowskiej ps. „Antygona” w Grajewie skupia w swoich szeregach mieszkańców powiatu grajewskiego, którzy kochają swoją Małą Ojczyznę, chcą się o Nią troszczyć i dla niej chcą pracować, kultywować tradycje historyczne i kulturowe, przywracać nazewnictwo regionalne historycznie i topograficznie uzasadnione.

Członkowie Stowarzyszenia deklarują stać na gruncie obrony polskości, rozwoju patriotycznego mieszkańców ziemi grajewskiej, tradycji regionalnej i narodowej, realizować cele statutowe w znacznym ukierunkowaniu  na przywracanie pamięci historycznej Polaków, udostępniając społeczeństwu dowodów z minionych i współczesnych dziejów. Ukazywać tych, którzy swoim życiem służyli dla dobra Ojczyzny – bohaterów minionych epok, oddając im należyty szacunek, godność i honor.

Pragniemy dociekać i popularyzować  prawdę i to, co służy prawdzie ku chwale dobru wspólnemu ziemi grajewskiej, brać aktywny udział w życiu politycznym regionu, ziemi grajewskiej i ojczyzny, zdecydowanie przeciwstawiając się wszelakim objawom hegemonii,  siłom rozkładowym i destrukcyjnym państwa polskiego.

Nie odżegnujemy się od nie obserwowania i oceniania wydarzeń na scenie politycznej i gospodarczej zarówno ziemi grajewskiej i kraju oraz ukazywania sposobów, wspierania jak również proponowania racjonalnych rozwiązań. Chcemy służyć wzrostowi wspólnego dobra i dobrobytu wszystkich mieszkańców ziemi grajewskiej  a także państwa, przeciwstawiając się biurokracji i korupcji oraz podziału na słabych i silnych i dyktatu politycznego.
Chcemy współuczestniczyć w budowaniu i wspieraniu działań skutecznie broniących zasad moralnych w życiu rodzinnym, ze szczególną troską o dobro i szacunek dla polskiej rodziny, rodziny wielodzietnej, rodziny wielopokoleniowej z dbałością o narodowe i chrześcijańskie wychowanie w myśl hasła – Bóg, Honor, Ojczyzna, uznając rolę kościoła rzymskokatolickiego w procesie kształtowania patriotyzmu i poszanowania ludzkiej godności.

Będziemy zachęcali do oddolnej aktywności i tworzenia inicjatyw, do obrony i umacniania polskiego przemysłu narodowego, gospodarki narodowej, bogactw naturalnych, rodzinnego rolnictwa. Będziemy wspierać rozwój polskiej nauki i kultury. Będziemy troszczyć się o byt, pracę i poczucie godności osobistej młodego pokolenia, dobrego imienia Polaka w kraju i za granicą, zwalczając antypolską propagandę. Chcemy dbać o polską tożsamość narodową, o budowanie silnego i zorganizowanego narodu.

Zdecydowanie będziemy stali na straży poszanowania niepowtarzalnego, ojczystego  środowiska naturalnego,  jako piękna odzwierciedlającego Boży ład na Ziemi, Polskiej Ziemi. Ona jest bowiem naszą ojcowizną, w której spoczywają kości przodków.

Ona jest naszym największym skarbem narodowym.
Jesteśmy Jej winni cześć i ochronę.

Utożsamiających się z programem ideowym zapraszamy do wspólnego wypełniania założeń, gwarantujemy, iż odnajdziecie tam swe miejsce, szacunek i możliwość wykazania się własnymi możliwościami i pracą w zespole.

Kontakt: patriocigrajewa@o2.pl, patriocigrajewa@tlen.pl ; ~535 549 209, ~668 525 496.
Grupa inicjatywna.

Przeczytaj również

Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...
SP1 w Portugalii SP1 w Portugalii W dniach 6-10 maja 2018 r. w miejscowości  Vila Verde w Portugalii odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli (TPM...
ZPiT w Rumunii Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" działający na co dzień przy Grajewskim Centrum Kultury reprezentował Grajewo i Polskę na Festiwalu w Zilele Maramu...
Korowód Polskich Bajek 2018 Grajewo zawsze umie się bawić. Dziś dowodem na to był "Korowód Polskich Bajek" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grajewie oraz Grajewskie C...
5 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  29 kwietnia 2013 at 20:59 - Odpowiedz

  BĄDŹ DUMNY – STARAJ SIĘ BYĆ CZŁOWIEKIEM W PEŁNI TEGO ZACNEGO SŁOWA ZNACZENIU !!! A do tego nie są potrzebne żadne stowarzyszenia ! Wystarczy aby każdy człowiek wypełniał w duchu i w prawdzie z ochoczego serca BIBLIJNE PRAWO MIŁOŚCI ! Pomocna np. dla mnie jest także DEZYDERATA oraz MODLITWA AA ! BĄDŹMY ZATEM LUDŹMI DLA WSZYSTKICH LUDZI A LUDZIE MOŻE BĘDĄ I DLA NAS LUDŹMI !!! TAK CZY INACZEJ – ZAWSZE WARTO !!! POGODY DUCHA !!!

 • Młodzież Wszechpolska
  23 kwietnia 2013 at 09:00 - Odpowiedz

  Lepiej proponuję zainteresować się Młodzieżą Wszechpolską w takich sprawach.

 • Bruno
  22 kwietnia 2013 at 09:14 - Odpowiedz

  Ten orzeł ma korone więc nie jest komunistyczny , rzeczywiscie zawiera akcent masoński czyli dwie gwiazdy na skrzydłach,najlepsza opcja to orzeł z przed 1927 roku.Stowarzyszenie bedzie mialo ta sugestie na uwadze ,pracujemy nad logiem.

 • Stefcia
  20 kwietnia 2013 at 23:09 - Odpowiedz

  Słusznie prawicie!

 • Wpisz swoje imię
  20 kwietnia 2013 at 20:27 - Odpowiedz

  Z takim > komunistycznym orłem, to nie do takiej deklaracji!