BĄDŹ DUMNY JESTEŚ POLAKIEM

DEKLARACJA IDEOWA

Stowarzyszenie Patriotyczne Ziemi Grajewskiej im. Cecylii Roszkowskiej ps. „Antygona” w Grajewie skupia w swoich szeregach mieszkańców powiatu grajewskiego, którzy kochają swoją Małą Ojczyznę, chcą się o Nią troszczyć i dla niej chcą pracować, kultywować tradycje historyczne i kulturowe, przywracać nazewnictwo regionalne historycznie i topograficznie uzasadnione.

Członkowie Stowarzyszenia deklarują stać na gruncie obrony polskości, rozwoju patriotycznego mieszkańców ziemi grajewskiej, tradycji regionalnej i narodowej, realizować cele statutowe w znacznym ukierunkowaniu  na przywracanie pamięci historycznej Polaków, udostępniając społeczeństwu dowodów z minionych i współczesnych dziejów. Ukazywać tych, którzy swoim życiem służyli dla dobra Ojczyzny – bohaterów minionych epok, oddając im należyty szacunek, godność i honor.

Pragniemy dociekać i popularyzować  prawdę i to, co służy prawdzie ku chwale dobru wspólnemu ziemi grajewskiej, brać aktywny udział w życiu politycznym regionu, ziemi grajewskiej i ojczyzny, zdecydowanie przeciwstawiając się wszelakim objawom hegemonii,  siłom rozkładowym i destrukcyjnym państwa polskiego.

Nie odżegnujemy się od nie obserwowania i oceniania wydarzeń na scenie politycznej i gospodarczej zarówno ziemi grajewskiej i kraju oraz ukazywania sposobów, wspierania jak również proponowania racjonalnych rozwiązań. Chcemy służyć wzrostowi wspólnego dobra i dobrobytu wszystkich mieszkańców ziemi grajewskiej  a także państwa, przeciwstawiając się biurokracji i korupcji oraz podziału na słabych i silnych i dyktatu politycznego.
Chcemy współuczestniczyć w budowaniu i wspieraniu działań skutecznie broniących zasad moralnych w życiu rodzinnym, ze szczególną troską o dobro i szacunek dla polskiej rodziny, rodziny wielodzietnej, rodziny wielopokoleniowej z dbałością o narodowe i chrześcijańskie wychowanie w myśl hasła – Bóg, Honor, Ojczyzna, uznając rolę kościoła rzymskokatolickiego w procesie kształtowania patriotyzmu i poszanowania ludzkiej godności.

Będziemy zachęcali do oddolnej aktywności i tworzenia inicjatyw, do obrony i umacniania polskiego przemysłu narodowego, gospodarki narodowej, bogactw naturalnych, rodzinnego rolnictwa. Będziemy wspierać rozwój polskiej nauki i kultury. Będziemy troszczyć się o byt, pracę i poczucie godności osobistej młodego pokolenia, dobrego imienia Polaka w kraju i za granicą, zwalczając antypolską propagandę. Chcemy dbać o polską tożsamość narodową, o budowanie silnego i zorganizowanego narodu.

Zdecydowanie będziemy stali na straży poszanowania niepowtarzalnego, ojczystego  środowiska naturalnego,  jako piękna odzwierciedlającego Boży ład na Ziemi, Polskiej Ziemi. Ona jest bowiem naszą ojcowizną, w której spoczywają kości przodków.

Ona jest naszym największym skarbem narodowym.
Jesteśmy Jej winni cześć i ochronę.

Utożsamiających się z programem ideowym zapraszamy do wspólnego wypełniania założeń, gwarantujemy, iż odnajdziecie tam swe miejsce, szacunek i możliwość wykazania się własnymi możliwościami i pracą w zespole.

Kontakt: patriocigrajewa@o2.pl, patriocigrajewa@tlen.pl ; ~535 549 209, ~668 525 496.
Grupa inicjatywna.

Przeczytaj również

Głosowanie na “Wilka Grajewian” Zapraszmy do głosowania online na osoby, wydarzenia lub grupy, które według Państwa powinny otrzymać nagrodę Burmistrza Miasta "Wilk Grajewian". Gł...
Portret mojego Belfra W Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie po raz czwarty Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Portret mojego Belf...
Literacki sukces Kaliny Kalina Kacprzak z klasy V b (SP 4) znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Miasto i region w Un...
5 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  29 kwietnia 2013 at 20:59 - Odpowiedz

  BĄDŹ DUMNY – STARAJ SIĘ BYĆ CZŁOWIEKIEM W PEŁNI TEGO ZACNEGO SŁOWA ZNACZENIU !!! A do tego nie są potrzebne żadne stowarzyszenia ! Wystarczy aby każdy człowiek wypełniał w duchu i w prawdzie z ochoczego serca BIBLIJNE PRAWO MIŁOŚCI ! Pomocna np. dla mnie jest także DEZYDERATA oraz MODLITWA AA ! BĄDŹMY ZATEM LUDŹMI DLA WSZYSTKICH LUDZI A LUDZIE MOŻE BĘDĄ I DLA NAS LUDŹMI !!! TAK CZY INACZEJ – ZAWSZE WARTO !!! POGODY DUCHA !!!

 • Młodzież Wszechpolska
  23 kwietnia 2013 at 09:00 - Odpowiedz

  Lepiej proponuję zainteresować się Młodzieżą Wszechpolską w takich sprawach.

 • Bruno
  22 kwietnia 2013 at 09:14 - Odpowiedz

  Ten orzeł ma korone więc nie jest komunistyczny , rzeczywiscie zawiera akcent masoński czyli dwie gwiazdy na skrzydłach,najlepsza opcja to orzeł z przed 1927 roku.Stowarzyszenie bedzie mialo ta sugestie na uwadze ,pracujemy nad logiem.

 • Stefcia
  20 kwietnia 2013 at 23:09 - Odpowiedz

  Słusznie prawicie!

 • Wpisz swoje imię
  20 kwietnia 2013 at 20:27 - Odpowiedz

  Z takim > komunistycznym orłem, to nie do takiej deklaracji!