500 lat województwa podlaskiego

Rok 2013 będzie bardzo szczególny dla województwa podlaskiego, ponieważ to właśnie wtedy będziemy obchodzić 500 lat jego istnienia. W związku z tak ważnym jubileuszem, zaplanowano szereg wydarzeń promujących nasz region oraz wszelkie jednostki samorządowe wchodzące w jego skład. Wśród zapowiedzianych imprez są m.in. Jubileuszowe Targi Samorządu Województwa Podlaskiego oraz Kongres Samorządu Województwa Podlaskiego.

Pięćsetne urodziny są bardzo szczególnym jubileuszem, nie mogą więc przejść bez echa. To najlepszy moment na pochylenie się nad historią województwa oraz przedstawienie jego najnowszych dokonań. To wreszcie niepowtarzalna okazja do prezentacji prac każdego z lokalnych samorządów. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego oraz wydawnictwo Publikator, mając świadomość potrzeby stworzenia przestrzeni do realizacji powyższych zamierzeń, zapraszają do udziału w Jubileuszowych Targach Samorządu Województwa Podlaskiego oraz Kongresie Województwa Podlaskiego, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia 2013 r. w Białymstoku.

Do udziału w wyżej wymieniowych wydarzeniach zaproszeni są reprezentanci jednostek samorządu województwa podlaskiego, przedstawiciele spółek komunalnych oraz samorządowych zakładów budżetowych, producenci i dostawcy usług dla samorządu lokalnego oraz przedstawiciele placówek regionalno-oświatowych.

Każdy uczestnik Jubileuszowych Targów Samorządu Województwa Podlaskiego będzie miał niepowtarzalną okazję prezentacji potencjału swojego powiatu lub gminy, a tym samym realnego wzmocnienia wizerunku poszczególnych ośrodków w świadomości Polaków. Targi to również cenne spotkania z przedstawicielami innych samorządów, a tym samym swobodna platforma wymiany doświadczeń, informacji i wszelkich problemów. Ponadto, jako przedsięwzięcie skupiające uwagę licznych mediów lokalnych i ogólnopolskich, daje samorządowcom możliwość zainteresowania dziennikarzy najważniejszymi kwestiami rozwoju i osiągnięciami ich jednostek.

Wśród podstawowych zagadnień Kongresu Samorządu Województwa Podlaskiego znajdą się kwestie dotyczące finansowania inwestycji samorządowych, poszczególnych inwestycji w powiatach i gminach, działania nowoczesnego samorządu oraz kształtowania wizerunku jednostek samorządu. Zapewniamy więc, że każdy uczestnik otrzyma odpowiedzi na wszelkie nurtujące go pytania i wątpliwości. Wspólnie ustalimy, w jaki sposób powinien funkcjonować nowoczesny samorząd, jak pozyskiwać i odpowiednio wykorzystywać środki publiczne oraz jak będzie kształtować się nowa perspektywa  Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa na lata 2014-2020 i ściśle z nią związane finanse unijne.

Jeśli więc czujecie się Państwo odpowiedzialni za prawidłowe funkcjonowanie swojej jednostki samorządowej, chcecie zaprezentować Polsce i Światu osiągnięcia i zapoznać się z pracą innych, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa – nie może Was tam zabraknąć.

Przeczytaj również

JAK SFINANSOWAĆ CHRZEST DZIECKA? Lato jest idealnym czasem na zorganizowanie chrztu dla dziecka. Większość Polaków jest tradycjonalistami dlatego po każdym sakramencie chrztu decyduje...
JAK ZREDUKOWAĆ CODZIENNE WYDATKI DO MINIMUM? Zakupy spożywcze, kosmetyki, ubrania, dodatki do domu…-z danych statystycznych wynika, iż bardzo często nasze zakupy nie są do końca przemyślane. Zazw...
Letnia Trasa POLO TV już 2 września w Grajewie Lubicie disco-polo? Dopada Was taneczne szaleństwo przy takich hitach jak "Jesteś szalona", "Niech żyje wolność"? Zatem musicie tam być! Letnia Trasa ...
Maszyny na placach budowlanych. Które są najpopula... Budowa domu jednorodzinnego lub większych obiektów architektonicznych pociąga za sobą konieczność zaangażowania fachowej ekipy. To jednak nie wszystko...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge